2016/17 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

2016/17

Przedszkole M
Czerwiec

„Czerwiec daje dni gorące,
kosa brzęczy już na łące”.

Czerwiec upłynął pod hasłem „niech żyje zabawa”! Były niezwykle ciekawe eksperymenty, była wesoła zabawa na trampolinach, w labiryntach i basenie z kulkami. Było zakończenie roku przedszkolnego i chociaż w oku łezka się zakręciła ze wzruszenia, to radość wielka, że spotkamy się znów we WRZEŚNIU!
Maj

„Niezapominajki
To są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem…”.

W maju wszystkie dzieci rozpiera energia, a pomysłowość potrafi zaskoczyć. Chłopcy poświęcają wiele czasu i energii na tworzenie coraz większych budowli, za to dziewczęta uwielbiają przebieranki.
W kąciku kulinarnym powstał pyszny sernik na zimno, którym mogliśmy ugościć rodziców przybyłych z okazji swojego święta. Były wierszyki, piosenki i drobne upominki.

Kwiecień

„Małe – duże
jajo kurze,
jajo kurze.
Duże – małe,
doskonałe,
mniam."

W tym miesiącu odwiedził nas teatr, prezentując przedstawienie o najbardziej lubianym przez wszystkie dzieci misiu, Kubusiu Puchatku.
Kwiecień tego roku to również przygotowania do Świąt Wielkanocnych, które dla małych dzieci nieodzownie kojarzą się z pisankami i słodyczami od zajączka.

Marzec

„Przedszkolaki wiosną
bardzo szybko rosną.
Potem znów, jak wiecie,
podrastają w lecie.’’

Zimę nasze przedszkolaki pożegnały ekologiczną Marzanną, z którą spacerowały po wsi. Wiosnę natomiast, przywitały porządkami i pyszną pastą jajeczną, której wykonanie stało się już coroczną tradycją.
Piękna, słoneczna pogoda zachęca nas do długich spacerów, podczas których zawsze można coś ciekawego obejrzeć.
Luty

„Babcia piecze tort makowy
bardzo słodki, kolorowy.
Z rodzynkami, orzechami
zaraz zje go razem z nami.’’

Na początku tego miesiąca naszą szkołę odwiedziło wiele babć i dziadków. Przedszkolaki przywitały ich wierszykiem i tańcem.
Wiele radości dostarczyło maluchom wystawienie własnego teatrzyku bałwankowego oraz wizyta w bibliotece i pierwsze wypożyczenie książek. Jednak największą atrakcją okazał się wyjazd do kina w Tczewie!

Styczeń

„Styczeń rok stary z nowym
styka, czasem zimnem do
kości przenika, czasem
w błocie utyka.’’

Pierwszy miesiąc tego roku uraczył nas wspaniałą, śnieżną i słoneczną pogodą. Wyśmienitą wprost do zabawy na śniegu i lepienia bałwana! Oprócz zabaw na dworze, były również doświadczenia pt. „co rozpuszcza się w wodzie?”
Tuż przed feriami wiele wrażeń dostarczyła dzieciom zabawa karnawałowa, a stroje były… zaskakujące!!

Grudzień

Idą dzieci do stajenki
Czyste serca w darze niosą.
Aniołowie śpiewem pięknym
Wieść o Panu wszystkim głoszą.

Grudzień to miesiąc pełen wrażeń. Już na początku dzieci odwiedził Mikołaj i przyniósł prezenty! Za jakiś czas przedszkolaki udekorowały dużą choinkę oraz małe choineczki. Były lukrowane ciasteczka i długowłose aniołki. Było też wigilijne spotkanie z rodzicami i wspólne życzenia przy opłatku…
Za chwilę przywitamy NOWY, 2017 ROK.
WSZYSTKIEGO DOBREGO!
Listopad

Jestem muzykantem, konszabelantem.
My muzykanci, konszabelanci.
Ja umiem grać, my umiemy grać.
A na czym? Na…

Mówi się, że gdy pada deszcz, dzieci się nudzą. Ale nie nasze przedszkolaki! W takie dni grały na własnoręcznie przygotowanych instrumentach i ćwiczyły równowagę na sali gimnastycznej. Nasi mali artyści tworzyli także wspaniałe rysunki na kartonach.
W tym miesiącu Małe Kółko Teatralne zaprezentowało zabawę na podstawie utworu J. Tuwima „Rzepka”. Spodobała się ona przedszkolakom i Panu Dyrektorowi, który nagrodził dzieci książeczkami.

Październik w oddziale przedszkolnym „M”


„Idzie, idzie Pani Jesień
różne dary w koszu niesie.
Ma tam liście piękne, nowe
bardzo barwne, kolorowe.’’

W tym miesiącu nasze dzieci odwiedził pan strażak, którego słuchały z wielkim zainteresowaniem.
Przedszkolaki własnoręcznie wykonały piękną dekorację jesienną z malowanych szyszek i plastelinowych zwierzątek.
Na spotkanie z rodzicami dzieci pomogły w przygotowaniu dyniowego ciasta. Było pyszne! Na zakończenie były drobne upominki.

Wrzesień w oddziale przedszkolnym „M”


„A w ogrodzie jeżyk śpi.
Zbudź się , jeżu, zbudź.
Lecz nie podam ręki ci,
Bo mnie będziesz kłuć.’’

To treść piosenki, która towarzyszy nam od pierwszych dni. We wrześniu dzieci obchodziły Dzień Przedszkolaka. Były zabawy, zawody i lizaki od Pana Dyrektora.
W tym roku planujemy stworzyć mały kącik kulinarny, podczas którego chętne dzieci będą mogły przygotować dla wszystkich „coś na ząb”. Celem jest propagowanie zdrowego odżywiania. Czekamy na ciekawe pomysły!

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści