2017/2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

2017/2018

Przedszkole U
Lipiec i sierpień

W lipcu i sierpniu przedszkolaki rozwijały swoją wyobraźnię podczas zabaw i zajęć na świeżym powietrzu. Nie straszny był nam nawet ciepły letni deszcz.

Czerwiec

W naszym przedszkolu w czerwcu świętowaliśmy Dzień Dziecka. Zabawy i upominki bardzo ucieszyły nasze dzieciaki. Wybraliśmy się także na Festyn Rodzinny do Grabiny Zameczek, gdzie czekały na nas wspaniałe atrakcje.

Maj

W miesiącu maju odwiedził nas Pan pszczelarz i jego pszczółki. Przedszkolaki miały okazję poznać te małe owady bliżej.
W maju odbyła się także wycieczka do "Honolulu" i "Zagrody Kociewskiej", gdzie miło spędziliśmy, a rodzinny festyn stał się okazją do rodzinnego świętowania i wspólnej zabawy.Kwiecień

W kwietniu przedszkolaki pracowały "w pocie czoła" tworząc ciekawe prace plastyczne.

Marzec

"W marcu jak w garncu..."

W tym miesiącu zawitała do nas wiosna! Z tej okazji przedszkolaki przygotowały kwiatki - symbol wiosny - i wzięły udział w kolorowym orszaku.
Na koniec miesiąca przedszkole odwiedzi Wielkanocny Zając pozostawiając w ogrodzie upominki. :)
Luty

W lutym przedszkolaki świętowały Walentynki na słodko. Poza tym dzieci rozwijały zdolności plastyczne, muzyczne i ruchowe. Tak skończyła się zima!
STYCZEŃ

„Żyj nam Babciu lat ze dwieście,
Boś najlepsza w całym mieście.
Gdy za bardzo rozrabiamy
pod Twe skrzydła uciekamy.”
   „Dziś Dzień Dziadka, nie psocimy,
   Tylko dobrze Ci życzymy.
   Ty wybronisz nas od draki
   Bośmy małe rozrabiaki.”

W tym miesiącu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały krótki występ  z tej okazji i zaprezentowały się w roli krasnoludków wykonując taniec pt. „My Jesteśmy Krasnoludki”. Na Sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się także bal choinkowy, gdzie przedszkolaki świetnie się bawiły.

GRUDZIEŃ


„Święty Mikołaju
Na Ciebie czekamy
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy”
W grudniu przedszkolaki odwiedził Mikołaj i wręczył każdemu grzecznemu przedszkolakowi drobny upominek. W tym miesiącu spotkaliśmy się również z rodzicami na wspólnych warsztatach kartki świątecznej, gdzie powstawały piękne kartki z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W tym magicznym czasie odbyło się także spotkanie opłatkowe z rodzicami, przy  kolędach miło spędziliśmy czas.LISTOPAD


Szaro buro i ponuro…

W listopadzie przedszkolaki znalazły sposób na jesienna nudę. Wykonały  między innymi wspólną pracę plastyczną, co okazało się bardzo ciekawe, a zabawa kolorami zachęcała do twórczych działań.PAŹDZIERNIK W PRZEDSZKOLU

„Październik chodził drogą
w wyrudziałym kaftanie,
drzewom włosy malował
jesiennymi farbami…”

W październiku przedszkolaki miło spędzały czas na świeżym powietrzu, bawiąc się w berka czy „łapiąc” bańki mydlane. W Sali przedszkolnej równie aktywnie uczestniczyły w zajęciach przedszkolnych.


WITAMY W PRZEDSZKOLU

„Z tym jesiennym wiatrem
tańczą sobie liście,
tańczą sobie tańczą
czerwone złociście…”

Witamy przedszkolaki i rodziców w nowym roku szkolnym 2017/2018 w oddziale „U”!!! Wrzesień upłynął nam pod znakiem wspólnej zabawy i nauki, przedszkolaki wykonały między innymi praca plastyczną pt „Jesienne drzewo” z czego były bardzo dumne.Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści