2019/20 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

2019/20

Przedszkole

Styczeń

W styczniu dużo się działo… W czasie feryjnych zajęć opiekuńczo – wychowawczych dominowała tematyka bajkowa. Dzieci miały możliwość zamienić się na przykład w piratów, aby szukać ukrytego na terenie szkoły skarbu czy małych kucharzy, aby upiec pyszne gofry. Do przedszkola zawitali także dziadkowie i babcie, aby uczestniczyć w uroczystości z okazji swojego święta. W czasie balu karnawałowego dzieci mogły zaprezentować się w barwnych strojach i wytańczyć do woli.Grudzień

6 grudnia dzieci z oddziałów „M” i „U” pojechały do Centrum Zabawy „Honolulu” w Tczewie. Dzieci podczas zabaw miały okazję spożytkować swoją energię, a także zadbać o kondycję. Dużym przeżyciem okazała się niespodziewana wizyta św. Mikołaja, który zatrzymał się w Tczewie, aby  pobawić się z dziećmi i rozdać im podarki.
Grudzień w oddziale „M” upłynął w atmosferze oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Uczyliśmy się piosenek świątecznych oraz kolęd, rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych, wykonywaliśmy dekoracje. Udało nam się nawet lukrować i dekorować pierniczki upieczone przez  jedną z mam. Zorganizowaliśmy Wigilię klasową z rodzicami, w czasie której dzieci zaśpiewały jedną z poznanych piosenek oraz wykonały rodzicom masażyk, aby zrelaksowali się przed świątecznymi obowiązkami.


ListopadListopad obfitował w treści związane ze zdrowym odżywianiem i aktywnym stylem życia. Dzieci poznały piramidę żywienia i zalety spożywania racjonalnie skomponowanych posiłków. W trakcie Dnia Dyni przedszkolaki poznały walory odżywcze i smakowe dyni, a także wraz z nauczycielami wykonały jesienne lampiony z dyni.

Październik

W październiku dzieci przyswajały wiadomości w jaki sposób dbać o zdrowie swoje i innych osób. Przedszkolaki poznały zasady zdrowego komponowania posiłków na podstawie piramidy zdrowego żywienia. Wiedzę teoretyczna została przełożona na działanie – codziennie rano gimnastykujemy się, wychodzimy na powietrze, staramy się zachowywać ciszej.

Dzieci odbyły instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów i mycia dłoni, a także zrobiły zdrową sałatką owocową. Dowiedziały się jak ważne dla zdrowia jest zachowanie szeroko pojmowanej higieny życia.

Przedszkolaki poszerzyły również swoje wiadomości na temat bezpieczeństwa biorąc udział w zajęciach pt.: „Bezpieczny przejazd” zorganizowanych przez Koleje Państwowe. Pracowniczka kolei poinstruowała dzieci w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w pobliżu przejazdu kolejowego oraz na stacji kolejowej, czy w jej pobliżu.


Dzieci poznały także psa – pomocnika Służby Ochrony Kolei. Jego opiekun wyjaśnił jak należy przygotować psa do pracy w trudnych warunkach na kolei. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem dzieciom kolorowanek edukacyjnych.

WRZESIEŃ

Wrzesień upłynął w naszej grupie bardzo intensywnie. Przedszkolaki wytrwale pracowały podczas zajęć. Opracowaliśmy wspólnie kodeks naszej grupy, by móc zasady zachowania wcielić w życie. Wszyscy mieliśmy okazję, aby dobrze się poznać w czasie zabaw swobodnych i spacerów. Dużo radości sprawiały dzieciom zajęcia w terenie ukazujące zmiany zachodzące w przyrodzie wraz  z nadejściem jesieni.


Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego