2019/20 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

2019/20

Przedszkole
Październik

W październiku dzieci przyswajały wiadomości w jaki sposób dbać o zdrowie swoje i innych osób. Przedszkolaki poznały zasady zdrowego komponowania posiłków na podstawie piramidy zdrowego żywienia. Wiedzę teoretyczna została przełożona na działanie – codziennie rano gimnastykujemy się, wychodzimy na powietrze, staramy się zachowywać ciszej.

Dzieci odbyły instruktaż prawidłowego szczotkowania zębów i mycia dłoni, a także zrobiły zdrową sałatką owocową. Dowiedziały się jak ważne dla zdrowia jest zachowanie szeroko pojmowanej higieny życia.

Przedszkolaki poszerzyły również swoje wiadomości na temat bezpieczeństwa biorąc udział w zajęciach pt.: „Bezpieczny przejazd” zorganizowanych przez Koleje Państwowe. Pracowniczka kolei poinstruowała dzieci w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w pobliżu przejazdu kolejowego oraz na stacji kolejowej, czy w jej pobliżu.


Dzieci poznały także psa – pomocnika Służby Ochrony Kolei. Jego opiekun wyjaśnił jak należy przygotować psa do pracy w trudnych warunkach na kolei. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz wręczeniem dzieciom kolorowanek edukacyjnych.

WRZESIEŃ

Wrzesień upłynął w naszej grupie bardzo intensywnie. Przedszkolaki wytrwale pracowały podczas zajęć. Opracowaliśmy wspólnie kodeks naszej grupy, by móc zasady zachowania wcielić w życie. Wszyscy mieliśmy okazję, aby dobrze się poznać w czasie zabaw swobodnych i spacerów. Dużo radości sprawiały dzieciom zajęcia w terenie ukazujące zmiany zachodzące w przyrodzie wraz  z nadejściem jesieni.


Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego