2020/21 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

2020/21

Przedszkole
Grudzień

Grudzień to niezwykły miesiąc – miesiąc oczekiwań. Przedszkolaki także oczekują… na ptaki w przedszkolnym karmniku, na śnieg, na spotkanie z Mikołajem, na święta Bożego Narodzenia.
Ptaki nieśmiało przylatują, bo przedszkolaki uporządkowały karmnik i podsypują skrzydlatym przyjaciołom ziarenka.
Pogodę śledzimy na bieżąco. Mamy ciągle nadzieję, że śnieg w końcu spadnie i ulepimy bałwana.
Z Mikołajem pewnie się nie zobaczymy (martwi się jak wszyscy o swoje zdrowie), ale ukradkiem zostawia prezenty grzecznym dzieciom. Przedszkolakom także w jakiś magiczny sposób zostawił podarunki i niesamowicie miły list, gdyż zasłużyły na prezenty (uczą się pilnie, pracują wytrwale, pomagają innym).
Na Boże Narodzenie w przedszkolu czekają wszyscy i wszyscy czujemy magię nadchodzących świąt.
A gdy święta już nadejdą… niechaj będą niesamowite i w nasze serca wleją miłość, spokój i nadzieję na lepsze jutro. Wesołych świąt !!!!


Listopad

Na spacer „idą parami lalki z misiami […]”, a chłopcy z dziewczynkami, aby poznawać lepiej Koźliny. Podczas spacerów utrwalamy zasady bezpiecznego przemieszczania się w pobliżu ulicy, a także przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. Trenujemy swoją spostrzegawczość wypatrując ptaków, gniazd i ciekawych budynków w naszej małej ojczyźnie.
Zakres swoich wiadomości o Ojczyźnie poszerzały dzieci m.in. słuchając legend polskich. Właśnie jedna z legend była natchnieniem do wykonania eksperymentu – stworzenia kryształków soli – który zakończył się sukcesem. 😊

Październik

„Spadły z drzewa dwa kasztany…”, a oprócz kasztanów przedszkolaki poszukiwały inne dary jesieni, które świetnie sprawdzały się jako pomoce dydaktyczne podczas edukacji przyrodniczo- matematycznej.
Czas przeznaczony na zabawy swobodne, dzieci wykorzystywały do rozwijania wyobraźni przestrzennej tworząc rozmaite budowle z klocków.

WRZESIEŃ

Przedszkolaki były za sobą już bardzo stęsknione,  ale w tym roku pobyt w przedszkolu wygląda zupełnie inaczej. Nie stanowi to jednak przeszkody w zdobywaniu nowych umiejętności i wiadomości. Na pierwszych zajęciach dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpiecznego i higienicznego pobytu w naszym oddziale, a także wspólnie opracowaliśmy „Kodeks Grzecznego Przedszkolaka”. Dzieci opowiadały także o tym, w jak sposób minęły im wakacje.

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego