2021/22 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

2021/22

Przedszkole M


Wakacje 2022


Pobyt wakacyjny w grupie "M" podzielony był tematycznie.
Podczas I tygodnia (artystycznego) przedszkolaki tworzyły prace przy użyciu nietypowych materiałów. Powstały małe arcydzieła, m. in. malowanie koralami, liśćmi od kapusty.
W czasie II tygodnia (kulinarnego) dzieci aktywnie uczestniczyły w tworzeniu potraw. Mali kucharze przygotowali makaron z sosem truskawkowym, zdrowe kanapki, sałatkę owocową czy hot-dogi. Tydzień sensoryczny dostarczył dzieciom okazji do stymulacji zmysłów. Największą zabawę dostarczyło smakowanie z zamkniętymi oczami różnych przypraw.
Wycieczka do Osic


Wycieczka do Zagrody Wiejskiej w Osicach okazała się udanym początkiem wakacji. Gospodyni Kasia i gospodarz Tomek zorganizowali dla przedszkolaków ciekawe zajęcia, które dostarczyły mnóstwo wiedzy i radości jednocześnie. Dzieci poznały ciekawostki o zwierzętach, ich zwyczaje, mogły bawić się w towarzystwie Szalonej Krowy i przejechać wozem. W pięknych okolicznościach przyrody dzieci czuły się wspaniale o czym świadczyły uśmiechy na twarzach i miły dla ucha śmiech.Rodzinny Dzień Zabawy

Podczas Rodzinnego Dnia Zabawy na twarzach uczestników, tych małych i tych dużych, gościły szerokie uśmiechy. W tym dniu do przedszkola przybyli rodzice, aby spędzić miło czas ze swoimi pociechami i poczuć się znowu jak dzieci. Animator ciekawie i bardzo aktywnie zorganizowała czas przedszkolakom, które przy rytmach muzyki mogły pląsać, skakać, śpiewać i popisywać się talentami.
Dzień DzieckaZ okazji Dnia Dziecka przedszkolaki miały atrakcje, które umiliły im czas. Dzieci swoje pokłady energii mogły spożytkować podczas zabawy na dmuchańcach i w trakcie konkurencji sportowych. W sali przedszkolaki bawiły się przy muzyce oraz robiły zdjęcia w fotobudce.


Ferie 2022

Pierwszy tydzień ferii upłynął w przedszkolu bardzo szybko, bo codziennie działo się coś ciekawego.
 
Tematem przewodnim każdego dnia była inna bajka, która stanowiła inspirację do organizowania różnych aktywności. Przedszkolakom mijał czas na zabawach ruchowych organizowanych przy muzyce i w sali gimnastycznej, zabawach swobodnych rozwijających kreatywność i umiejętności społeczne. Talenty plastyczne i poczucie estetyki maluchy doskonaliły poprzez wykonywanie prac plastycznych.
 
Dzieci miały także okazję sprawdzić się w roli małych kucharzy przygotowujące każdego dnia inny smakołyk. Pod okiem pań przygotowały galaretkę z owocami, tosty z dodatkami, jajko i bukiet warzyw. Własnoręcznie przygotowane smakołyki zjawiskowo wyglądały i równie dobrze smakowały, gdyż szybciutko znikały z talerzyków.


Dzień Postaci BajowychW dniu 11 lutego przedszkolaki obchodziły Dzień Postaci Bajowych, w trakcie którego tematyczne aktywności przeplatane były tańcami – hulańcami. Dzieci przyszły przebrane za postacie bajkowe i z rumieńcami na twarzach opowiadały o ulubionych bohaterach.


Mikołajki


Święta tuż, tuż…więc przedszkolaki przygotowały kartki świąteczne, prace o tematyce bożonarodzeniowej i oczywiście napisały listy do Mikołaja. W okolicach 20 grudnia doszły do nas słuchy, że Mikołaj widziany był w Koźlinach. Dzieci wyruszyły na poszukiwania i z ogromnym zaangażowaniem tropili Mikołaja, ale niestety całe przedsięwzięcie zakończyło się fiaskiem. Zniechęceni mali detektywi powrócili do sali i jakież ogromne zdziwienie było, gdy na środku znalazły worek wypełniony prezentami po brzegi.Wyjazd do kina Helios
Przedszkolaki z grup „M” i „0” miały przyjemność udać się kina Helios w Tczewie. Dzieci obejrzały film animowany pt. „Pszczółka Maja: Mały wielki skarb”. Bajka niosła cenne przesłanie „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Śledząc przygody bohaterów, dzieci mogły przekonać się, iż dzięki współpracy można więcej osiągnąć niż rywalizując i tocząc nieustanne boje.„Śniadanie daje moc”


Przedszkolaki kolejny raz uczestniczyły w akcji „Śniadanie daje moc”, w ramach której utrwalały wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci także otrzymały zadanie: przygotowanie zdrowych kanapek na wspólne śniadanie. Wykonane kanapki cieszyły oczy i oczywiście podniebienia.
Dzień Ziemniaka


3 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Państwo Kołodziej dostarczyli w tym dniu ziemniaki, które były różnych rozmiarów i kształtów. Dzieci dowiedziały się, że ziemniaki są bogatym źródłem witamin i mikroelementów, a dzięki różnym odmianom można wykorzystywać je w kuchni do tworzenia urozmaiconych potraw. Panie kucharki przygotowały przedszkolakom frytki.
 
Ziemniaki były bohaterami zajęć dydaktycznych, zabaw oraz inspiracją do tworzenia prac plastycznych.
 
Wszystkie przedszkolaki otrzymały upominki od sponsora w postaci zestawu: czapeczka, komin, książeczka „Król Ziemniak” i długopisy. Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji !!!

Dzień Dyni


26 października oddziały przedszkolne obchodziły Dzień Dyni. W tym dniu można było obejrzeć różne rodzaje dyń, porównać ich kształty, wielkości, kolory. Dzieci zdobyły informacje na temat walorów odżywczych tego niezwykłego warzywa. Podczas zabaw i wykonywania prac plastycznych główną bohaterką była oczywiście dynia.  
 
Na zakończenie wszyscy mogli spróbować smakołyki z dyni przygotowane przez rodziców.


Sprzatanie Świata

Dzieci z oddziału „M” uczestniczyły w Sprzątaniu Świata, gdyż są eko-wrażliwe i wiedzą, że o przyrodę należy dbać. Do akcji sprzątania przedszkolaki wzorowo się przygotowały. W rękawicach ochronnych, z workami na odpady dzielnie poszukiwały śmieci w pobliżu szkoły oraz na terenie placu zabaw.


Mały Miś

We wrześniu ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W czasie trwania projektu jest możliwość dołączania do kolejnych modułów, które dotyczą rozwijania różnych umiejętności i zainteresowań u dzieci.
Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego „M” w tym roku także uczestniczą w projekcie. Grupa została zgłoszona do Modułu 1: Czytamy razem z Małym Misiem. W kąciku czytelniczym pojawiła się maskotka misia, dla którego dzieci wybrały imię „Puchatek”. Puchatek towarzyszy dzieciom podczas codziennego czytania literatury w przedszkolu. Maskotka powinna odwiedzać przedszkolaki w domach, ale z powodu pandemii wizytę składa ilustracja naszego Puchatka, która razem z maluchami jest podczas czytania bajek przez rodziców.
W propagowaniu czytelnictwa aktywnie wspiera nas p. Justyna wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klas, którzy odwiedzają nas zawsze z ciekawą lekturą 😊

Wizyta Pani Pielęgniarki
Grupę „M” odwiedziła pielęgniarka, pani Małgosia. Dzieci otrzymały wskazówki w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, a także brały udział w instruktażu prawidłowego mycia rąk i zębów..Wizyta Policjanta

Dzieci z oddziału przedszkolnego „M” spotkały się z policjantem, który opowiedział w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo własne oraz  bezpieczeństwo innych osób. Dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w pobliżu ulicy, przechodzenia przez jezdnię, a także odpowiedniego reagowania na zaczepki obcych osób. Pan policjant również udzielił ciekawych wskazówek, które warto zastosować podczas spotkania z agresywnym psem, aby ocalić swoje zdrowie lub życie.Jesienne inspiracje

Piękna pogoda tej jesieni zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Przedszkolaki dużo spacerują obserwując środowisko lokalne oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci poszukują darów jesieni, które wykorzystywane są podczas zajęć dydaktycznych i inspirują do tworzenia ciekawych prac plastycznych.Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści