2021/22 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

2021/22

Przedszkole M
Dzień Ziemniaka


3 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. Państwo Kołodziej dostarczyli w tym dniu ziemniaki, które były różnych rozmiarów i kształtów. Dzieci dowiedziały się, że ziemniaki są bogatym źródłem witamin i mikroelementów, a dzięki różnym odmianom można wykorzystywać je w kuchni do tworzenia urozmaiconych potraw. Panie kucharki przygotowały przedszkolakom frytki.
 
Ziemniaki były bohaterami zajęć dydaktycznych, zabaw oraz inspiracją do tworzenia prac plastycznych.
 
Wszystkie przedszkolaki otrzymały upominki od sponsora w postaci zestawu: czapeczka, komin, książeczka „Król Ziemniak” i długopisy. Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji !!!

Dzień Dyni


26 października oddziały przedszkolne obchodziły Dzień Dyni. W tym dniu można było obejrzeć różne rodzaje dyń, porównać ich kształty, wielkości, kolory. Dzieci zdobyły informacje na temat walorów odżywczych tego niezwykłego warzywa. Podczas zabaw i wykonywania prac plastycznych główną bohaterką była oczywiście dynia.  
 
Na zakończenie wszyscy mogli spróbować smakołyki z dyni przygotowane przez rodziców.


Sprzatanie Świata

Dzieci z oddziału „M” uczestniczyły w Sprzątaniu Świata, gdyż są eko-wrażliwe i wiedzą, że o przyrodę należy dbać. Do akcji sprzątania przedszkolaki wzorowo się przygotowały. W rękawicach ochronnych, z workami na odpady dzielnie poszukiwały śmieci w pobliżu szkoły oraz na terenie placu zabaw.


Mały Miś

We wrześniu ruszyła kolejna edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W czasie trwania projektu jest możliwość dołączania do kolejnych modułów, które dotyczą rozwijania różnych umiejętności i zainteresowań u dzieci.
Przedszkolaki z oddziału przedszkolnego „M” w tym roku także uczestniczą w projekcie. Grupa została zgłoszona do Modułu 1: Czytamy razem z Małym Misiem. W kąciku czytelniczym pojawiła się maskotka misia, dla którego dzieci wybrały imię „Puchatek”. Puchatek towarzyszy dzieciom podczas codziennego czytania literatury w przedszkolu. Maskotka powinna odwiedzać przedszkolaki w domach, ale z powodu pandemii wizytę składa ilustracja naszego Puchatka, która razem z maluchami jest podczas czytania bajek przez rodziców.
W propagowaniu czytelnictwa aktywnie wspiera nas p. Justyna wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klas, którzy odwiedzają nas zawsze z ciekawą lekturą 😊

Wizyta Pani Pielęgniarki
Grupę „M” odwiedziła pielęgniarka, pani Małgosia. Dzieci otrzymały wskazówki w jaki sposób dbać o swoje zdrowie, a także brały udział w instruktażu prawidłowego mycia rąk i zębów..Wizyta Policjanta

Dzieci z oddziału przedszkolnego „M” spotkały się z policjantem, który opowiedział w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo własne oraz  bezpieczeństwo innych osób. Dzieci utrwaliły sobie podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w pobliżu ulicy, przechodzenia przez jezdnię, a także odpowiedniego reagowania na zaczepki obcych osób. Pan policjant również udzielił ciekawych wskazówek, które warto zastosować podczas spotkania z agresywnym psem, aby ocalić swoje zdrowie lub życie.Jesienne inspiracje

Piękna pogoda tej jesieni zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Przedszkolaki dużo spacerują obserwując środowisko lokalne oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzieci poszukują darów jesieni, które wykorzystywane są podczas zajęć dydaktycznych i inspirują do tworzenia ciekawych prac plastycznych.Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści