Czerwiec 2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Czerwiec 2018

Wydarzenia
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 –  22.06.2018 r.

W piątek  22 czerwca 2018 r. pożegnaliśmy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, odprawioną przez ks. Krzysztofa Zdrojewskiego. Następnie udaliśmy się do szkoły gdzie odbyła się część artystyczna i wręczenie uczniom wyróżnień. Z tej okazji do szkoły  przybyła Pani Wójt Gminy Suchy Dąb Barbara Kamińska oraz sołtys Koźlin Pan Antoni Ciunowicz. Były wiersze, scenka humorystyczna,  a nawet pokaz umiejętności akrobatycznych przygotowany przez uczniów klas III i VI. W dalszej części zostały wręczone przez pana dyrektora Jerzego Wiśniewskiego i wychowawców nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. W myśl przyświecającej nam w tym dniu melodii znanej piosenki „Ważne są dni, których jeszcze nie znamy” życzymy udanych, słonecznych, bezpiecznych i niezapomnianych wakacji. Wracajcie uśmiechnięci, wypoczęci do szkoły we wrześniu.!
Gabriela Młyńska

Pożegnalne spotkanie w klasie III –  20.06.2018 r.

20 czerwca 2018 r. uczniowie z klasy III wraz z rodzicami i wychowawczynią spotkali się popołudniu w szkole, aby podsumować trzy lata wspólnie spędzone w edukacji wczesnoszkolnej. Spędziliśmy ten czas na świeżym powietrzu. Dzieci miały okazję skorzystać z nowego placu zabaw, który dostarczył im wiele radości. Były pieczone kiełbaski, słodycze i mnóstwo dobrej zabawy. Powodzenia w nowym etapie edukacyjnym!
Gabriela Młyńska

Nauka pływania

W roku szkolnym 2017/2018 szesnastoosobowa grupa dzieci z klas III -IV kontynuowała wyjazdy na zajęcia nauki pływania, które odbywały się na małym basenie Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. W trakcie całego roku uczniowie wzięli udział w 28 lekcjach pływania. Kolejny rok wyjazdów przyczynił się do dalszych bardzo widocznych postępów uczestników w umiejętności pływania, które jest w życiu bardzo przydatne. Pod okiem instruktorki dzieci doskonaliły różne style pływackie: kraul, styl grzbietowy, styl motylkowy i klasyczny. Widoczna była satysfakcja zarówno z przyswojenia nowych umiejętności, ale także z zabawy. Zajęcia okazały się bardzo atrakcyjną formą zajęć pozalekcyjnych. Dziękuję rodzicom, którzy włączyli się w pomoc opieki nad dziećmi podczas wyjazdów, Pani Beacie Karcz, Pani Annie Siwiak i Pani Wioletcie Michałowskiej. Podziękowania również dla Urzędu Gminy w Suchym Dębie za udostępnianie gimbusa na przejazdy do Tczewa.
Wojciech Kaźmierski

DZIEŃ ŻYCIA  –  18.06.2018 r.

DZIEŃ ŻYCIA pod takim hasłem 18 czerwca 2018 r. nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci pod kierunkiem doświadczonych Funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz pod czujnym okiem dzielnicowego Gminy Suchy Dąb i Funkcjonariusza Zespołu Medycznego Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zdobywali nowe kompetencje i uczyli się właściwych  zachowań oraz skutecznego działania w nagłych, zaskakujących sytuacjach. Oprócz pokazów drużyny zdobywały punkty pokonując kolejne stacje „wypadkowe”, na których należało udzielić pierwszej pomocy zgodnie omówionymi i zaprezentowanymi  zasadami. Warto zaznaczyć, że jedno ze stanowisk (WEZWANIE POMOCY) prowadzili uczniowie: Milena, Julia, Kacper i Piotr – zdobywcy II miejsca w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Zwycięstwo odniosła drużyna w składzie: Nina, Filip, Fabian, Aleksander, Natalia, Milena.  Gratulujemy!
       Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonej akcji uczniowie będą potrafili odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznej sytuacji.

Sylwia Lodańska

Wycieczka do Torunia  –  15.06.2018 r.

W piątek 15 czerwca  2018r. uczniowie klasy I i IV wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do zabytkowego miasta nad Wisłą - do Torunia. Pogoda dopisała, humory były wyśmienite, chociaż trzeba było wcześnie wstać, bo podróż długa.
Najpierw ruszyliśmy do Truńskiej  Piernikarni Mistrza Bogumiła każdy wycieczkowicz przez kilka minut był piernikarzem i przygotował swój piernik zgodnie ze starą recepturą i pod czujnym okiem doświadczonej Pani Piernikarki. Pierniki udały się znakomicie, a w piernikarni unosił się zapach przypraw wykorzystanych do wypieków.
Spacerując po starym Mieście dzieci mogły pogłębić wiedzę o mieście, w którym mieszkał Mikołaj Kopernik, nasz znakomity polski astronom. Przechodząc obok Domu Mikołaja Kopernika uczniowie wysłuchali krótkiej informacji o jego dokonaniach.
Kolejnym naszym punktem było Planetarium, gdzie dzieci obejrzały seans „Cudowna podróż”.
Po seansie w planetarium ruszyliśmy do McDonalds aby zjeść zasłużony posiłek.
Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Krzywej Wieży: mieliśmy niecodzienną okazję przyjrzeć się historycznej inscenizacji oraz pracy ludzi dawnych zawodów. Sprawdziliśmy też nasze „dobre czyny” podejmując próby ustania przy murze Krzywej Wieży. Nie było to łatwe!
Troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili do domu, niosąc ze sobą dużo wspomnień, wrażeń, zdjęć oraz pamiątek zakupionych podczas spaceru po Starym Mieście.
Maria Kryczyk

Wykłady Małego i Dużego Naukowca w Gdyni  –  15.06.2018 r.

Pod opieką dyrektora 12 uczniów naszej szkoły z kl. IV-VII uczestniczyło w ostatnich już w tym roku zajęciach, zorganizowanych w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Podczas Wykładów Małego i Dużego Naukowca zostały omówione dwa interesujące tematy. Natalia Stachowiak i Weronika Sikora (uczennice Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni) zaprezentowały temat „Niesamowity świat roślin mięsożernych”, w którym poruszyły ciekawostki roślin odżywiających się pokarmem zwierzęcym. Natomiast wykład „Paleontologia – okno do przeszłości” – przedstawił Jakub Nowicki, niewidomy student drugiego roku Filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Była to podróż do świata m.in. wymarłych dinozaurów.
Wszystkie wyjazdy na wykłady do Gdyni cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Na podsumowanie całego roku szkolnego – wszystkie dzieci, które mają w indeksie odpowiednią ilość zaliczeń z wykładów – otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Jerzy Wiśniewski

SZKOLNY DZIEŃ PATRONA – KS. PRAŁATA JÓZEGA WALĄGA – 12.06.2018 r.

11 czerwca 2003 roku miała miejsce uroczystość nadania naszej szkole imienia – Ks. Prałata Józefa Waląga. W tym roku obchodziliśmy 15 rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji w szkole zorganizowany został Szkolny Dzień Patrona. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w naszym parafialnym kościele. Odbył się także apel okolicznościowy, podczas którego uczniom przybliżona została biografia, dokonania oraz ciekawostki z życia prywatnego ks. Waląga. Zdobyta podczas apelu wiedza okazała się pomocna podczas quizu wiedzy na temat naszego Patrona. Bezbłędnie na wszystkie, dość trudne pytania, odpowiedzieli przedstawiciele klasy VII, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z IV klasy. Miejsce trzecie zajęli szóstoklasiści, a czwarte – piątoklasiści.
Ten dzień był wyrazem hołdu i szacunku dla wybitnej osoby, tak istotnej w naszym regionie. Niech postać Księdza Prałata Józefa Waląga będzie dla nas przykładem i zachętą do nieustannej pracy nad samym sobą.

Paulina Sławik

Wycieczka do Fromborka – 11.06.2018 r.

 
Udało się! Uczniowie  w godzinach porannych wyruszyli, w dwugodzinną trasę, wygodnym autokarem do Fromborka. Podczas całej wycieczki towarzyszył nam pilot wycieczek – p. Marcin. Opowiadał o miejscach, które mijaliśmy. Po przyjeździe do Fromborka czekał na nas przewodnik turystyczny, który przywitał się z nami i zapowiedział co będziemy zwiedzać. Następnie poczuliśmy wiatr we włosach płynąc statkiem po Zalewie Wiślanym. Po rejsie, dzieci miały czas na zakup pamiątek i upominków dla całej rodziny. Po chwili relaksu udaliśmy się na seans w Planetarium, podczas którego dowiedzieliśmy się ciekawostek o Gwiazdozbiorach. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Zespołu Wzgórza Fromborskiego, który składa się z katedry i obwarowań katedralnych oraz Bazyliki i jest otoczony budynkami dawnych kanonii. Wzgórze Katedralne należy do zabytków najwyższej klasy. Wyjątkowe znaczenie tego miejsca podnoszą tradycje historyczne i postać Mikołaja Kopernika. O tym wszystkim dowiedzieliśmy się z ust przewodnika, który w bardzo jasny i przejrzysty sposób opowiadał o tym, zdradzając przy tym mnóstwo ciekawostek i anegdot np. z życia Mikołaja Kopernika. Byliśmy w dawnym Pałacu Biskupów Warmińskich, aby obejrzeć wystawę „Mikołaj Kopernik – życie i dzieło”, „Astronomia w nawigacji i geodezji”. Panoramę pięknego miasta Fromborka podziwialiśmy z tarasu zabytkowego na Wieży Wodnej. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się Kadynach przy Folwarku Kadyny, aby popatrzeć na piękne konie i gospodarstwo. Zajechaliśmy również to restauracji Mc Donald’s, zjedliśmy i odpoczęliśmy. O godz. 19.00 wszyscy zadowoleni wróciliśmy na miejsce zbiórki.
Monika Grot - Sigłowa
PIERWSZY GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW „Jan Brzechwa dzieciom” – 08.06.2018 r.

W piątek 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył się odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Suchy Dąb.
Rywalizowało między sobą 12 uczestników w 2 kategoriach wiekowych: 5 - latki  i 6 - latki, ze szkół znajdujących się na terenie Gminy Suchy Dąb. Mali recytatorzy prezentowali wiersze autorstwa Jana Brzechwy. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Nauczyciele i rodzice starali się wspierać naszych milusińskich swoją obecnością. Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i nagrody.  

Laureaci konkursu w kategorii dzieci 5 – letnich:
I miejsce - Zofia Raczkiewicz z Grabiny – Zameczek
II miejsce – Dawid Kuczyński z Koźlin
III miejsce – Amelia Barchan z Grabiny – Zameczek

Laureaci konkursu w kategorii dzieci 6 – letnich:
I miejsce – Luiza Lenkiewicz z Suchego Dębu
II miejsce – Zuzanna Gębal z Koźlin
III miejsce – Karolina Kołodziej z Koźlin

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu wierszy oraz odwagę, jaką się niewątpliwie wykazały występując przed liczną publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów i motywacji do brania udziału w konkursach, oraz przede wszystkim dalszej dobrej zabawy podczas recytacji utworów swoich ulubionych autorów.

Angelika Piasecka

SZKOLNY KONKURS „ODKRĘCAMY – ZBIERAMY – WYGRYWAMY” – 07.06.2018 r.

W dniu 07.06.2018 zakończył się szkolny konkurs „Odkręcamy – Zbieramy – Wygrywamy” plastikowe korki dla Filipka. Łącznie szkoła zebrała 348,65 kg nakrętek. Do akcji włączyła się cała szkoła. Za pierwsze trzy miejsca przewidziana była nagroda finansowa dla klasy, która uzbiera najwięcej kroków w przeliczeniu na każdego ucznia w klasie.

I   miejsce zajęła II z wychowawcą Panią Sylwią Lodańską
II  miejsce zajęła IV z wychowawcą Panem Arkadiuszem Chodera
III miejsce zajął oddział przedszkolny „U” z wychowawcą Panią Beatą Karcz

Wszystkim, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję serdecznie dziękujemy.
Arkadiusz Chodera

Dzień dziecka w Zagrodzie Kociewskiej – 05.06.2018 r.

Dnia 5 czerwca 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych „M” i „0” przeżyły chwile wspaniałej zabawy. Odwiedziły „Zagrodę Kociewską” w Godziszewie, gdzie czekało na nich moc atrakcji: kopalnia złota, zjeżdżalnie, nadmuchiwana góra, labirynt, „małpi gaj”, samochody „retro”, mini golf, stóg słomy, zwierzęta, a nawet zapach świeżo skoszonego siana. Przedszkolaki nie miały czasu na nudę i śmiało korzystały ze wszystkich atrakcji. Wszystkie dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone i roześmiane.
Angelika Piasecka

Dzień Dziecka w Tczewie – 04.06.2018 r.

W dniu 4 czerwca 2018 r. uczniowie klas 1-7 wzięli udział w wycieczce do Tczewa. Był to wyjazd zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. W piękny, poniedziałkowy, słoneczny poranek, dwoma kursami gimbusem udaliśmy się do kina Helios na seans „Wyszczekani”. Pokazana w komediowym wydaniu historia policyjnego psa, tropiącego przestępców, przypadła do gustu młodszym i starszym dzieciom. Po kinie był czas na lody oraz drożdżówkę. Następnie podzieleni na dwie grupy udaliśmy się w miejsca, gdzie można było wyszaleć się ruchowo. Grupa młodsza udała się na Bulwar Nadwiślański, gdzie korzystała z atrakcji ogromnego placu zabaw. Starsi uczniowie spędzili czas na grach i zabawach na terenie rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 11 w Tczewie. W pięknej pogodzie i miłej atmosferze aktywnie spędziliśmy czas. W tym dniu najważniejszy był uśmiech i dobra zabawa.

Wojciech Kaźmierski

Wycieczka do Gniezna – Pierwszej Stolicy Polski – 01.06.2018 r.
W Dzień Dziecka, tradycyjnie już, wyjeżdżamy pociągiem ekspresowym na wycieczkę. Po kilkukrotnych wyjazdach do Warszawy, nadszedł czas, aby poznać Gniezno – Pierwszą Stolicę Polski. Tu historia czeka na wyciagnięcie ręki, właśnie stąd wywodzi się idea polskiej państwowości i to tu odbyło się 5 koronacji królewskich!
W Gnieźnie na Dworcu PKP czekał już przewodnik, który oprowadził nas po tym szczególnym mieście. Zwiedziliśmy uliczki Starego Miasta, Rynek i Archikatedrę Gnieźnieńską. Najpierw pokonaliśmy 239 schodków, aby wejść na wieżę katedralną, z której rozpościera się wspaniały widok na całe Gniezno. W katedrze zobaczyliśmy imponujące wnętrze i wyposażenie, kaplice okalające nawę główną, złocony Tron Prymasowski oraz zwróciliśmy uwagę na relikwie św. Wojciecha, umieszczone w srebrnej trumnie. Przypomnieliśmy sobie też historię życia świętego Wojciecha, pochodzącego z Czech. Dopełnieniem zwiedzania katedry było dokładne obejrzenie Drzwi Gnieźnieńskich z XII wieku, znajdujących się w portalu wejściowym. Następnie udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym zgromadzono znaleziska, dotyczące historii Gniezna i Wielkopolski. Ciekawym punktem wyprawy było zwiedzanie z młodym przewodnikiem – pasjonatem kolei – starej Parowozowni. Później pojechaliśmy autobusem miejskim do zagrody agroturystycznej „Alpaki i Przyjaciele”. Tu mogliśmy zaprzyjaźnić się z alpakami, niezwykle łagodnymi zwierzętami, pochodzącymi z Ameryki Południowej. Był też czas na posiłek, napoje i zabawy ruchowe.
Wieczorem o godz. 19:40 wyruszyliśmy pociągiem w drogę powrotną, aby o godz. 22:20 bezpiecznie dotrzeć do Tczewa. Naszymi opiekunami byli: Gabriela Młyńska  i Jerzy Wiśniewski.
Organizator wycieczki - Jerzy Wiśniewski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego