Czerwiec 2022 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Czerwiec 2022

Wydarzenia
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

W piątek 24 czerwca 2022 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Najbardziej wzruszający okazał się moment pożegnania uczniów klasy VIII. Była to wyjątkowa klasa, która zawsze aktywnie działała na rzecz ratowania przyrody i pomocy drugiemu człowiekowi. Dzięki naszym absolwentom szkoła ratowała orangutany na Sumatrze i Borneo, zbudowała studnie w Sudanie Południowym, stworzyła łąkę kwietną oraz zorganizowała zbiórki dla hospicjum i uchodźców.. Ponadto działalność klasy VIII została doceniona kilkukrotnie nagrodami w programie Aktywni Błękitni pod patronatem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Dzięki nim zdobyliśmy tytuł: “Szkoła Przyjazna Wodzie”.
Dyrektor Szkoły wręczył dyplomy i nagrody oraz podziękował uczniom, nauczycielom i rodzicom za ich zaangażowanie. W tym roku szkolnym najlepszą absolwentką została Karolina Karcz, której średnia wynosiła 5,33. Gratulujemy! Na uroczystość przybyła też Pani Henryka Król – Wójt Gminy Suchy Dąb, która skierowała serdeczne słowa do wszystkich zebranych i poinformowała Nas o dofinansowaniu naszej szkoły 2 mln zł na poczet termomodernizacji szkolnego budynku. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami oraz wręczenie świadectw.
Arkadiusz Chodera

Zakończenie roku przedszkolnego

„Tak w przedszkolu było miło
tyle czasu się tu było
Dziś żegnamy swe przedszkole
bo czas myśleć już o szkole”

Czas upływa szybko i te dzieci, które jeszcze niedawno przekraczały po raz pierwszy progi przedszkola oraz ich młodsi koledzy 23.06.2022 r, uroczyście pożegnały rok przedszkolny. To, czego nauczyły się w przedszkolu, to pierwszy bagaż doświadczeń na całe życie. Oddziały przedszkolne „U”, „M”, „0” przygotowały wspólny program artystyczny, w którym wspominały,  dziękowały, składały życzenia, śpiewały i tańczyły. W dalszej części odbyło się uroczyste  wręczenie dyplomów oraz upominków. Składamy podziękowania rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.
Życzymy udanego wypoczynku.

Wycieczka do Teatru Muzycznego w Gdyni – 03.06.2022 r.

Klasa IV wybrała do Teatru Muzycznego w Gdyni, aby obejrzeć cieszący się bardzo dużą popularnością musical „Piotruś Pan”. Widowisko zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie i wzbudziło w dzieciach niesamowite emocje. Dzięki  nowoczesnej technologii 3D widzowie zostali przeniesieni do magicznego świata baśni i ekscytujących wydarzeń, które były  dosłownie na wyciągnięcie ręki. Piękna scenografia i bardzo dobrze zagrane role dziecięce wprowadziły wszystkich w baśniowy nastrój.
Wyjazd do Gdyni był także okazją do spaceru nad morzem. Uczniowie mogli zobaczyć dwa znane polskie statki – żaglowiec Dar Pomorza oraz okręt wojenny ORP Błyskawica. Obowiązkowym punktem wycieczki okazała się degustacja pysznych lodów. To był bardzo miło spędzony czas. Organizatorem i opiekunem wyjazdu była nauczycielka Justyna Szymańska.
Justyna Szymańska

DZIEŃ DZIECKA – 01.06.2022 R.

W dniu 1 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. W ten wyjątkowy dzień nie odbyły się zajęcia lekcyjne. Część uczniów pojechała na wycieczkę do Warszawy. Pozostałe dzieci miło spędziły czas podczas zabaw w szkole. Główną atrakcją były dmuchańce. Korzystali z nich zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie. Nie zabrakło także innych aktywności: gra w piłkę nożną, siatkówkę, przejście po linie, przeciąganie liny. Odbył się także mecz siatkówki pomiędzy nauczycielami i uczniami. Można było także posilić się kiełbaskami z ogniska, a Rada Rodziców zakupiła dla wszystkich lody. Był to radosny dzień, w którym dominowała zabawa i dobry nastrój.

Wojciech Kaźmierski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści