Grudzień 2019 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Grudzień 2019

Wydarzenia
Razem na Święta - 20.12.2019 r.

Bóg się rodzi...

Pachnące igliwie, atmosfera wzajemnej dobroci i życzliwości, ciepło rodzinne... Kto z nas przez cały rok nie tęskni do tego szczególnego czasu, kiedy "dzień liczy się od zmroku"? Aby zaakcentować wyjątkowość świąt Bożego Narodzenia i przygotować wszystkich na głębokie ich przeżywanie uczniowie Szkoły Podstawowej im. księdza Prałata Józefa Waląga w Koźlinach wraz z nauczycielami zorganizowali tradycyjne bożonarodzeniowe jasełka, które zostały wystawione 20.12.2019 r.
Szkolna scena, która została zaadaptowana na betlejemski żłób, miała unaocznić oglądającym historię nowonarodzonego dzieciątka, które w swojej małości poruszyło tak wielu możnych tego świata i otworzyło ich serca na dobro, miłość i nadzieję. Przedstawienie uświetnione zostało występem szkolnego chóru, którego repertuar bogaty był zarówno w kolędy, jak i pastorałki. Nie obyło się także bez utworu "Uciekali" z musicalu "Metro", dzięki któremu szkolni soliści ujawnili swoje możliwości głosowe, spotykając się z ciepłym i pełnym uznania przyjęciem przez widownię. Tegoroczne jasełka ubogacił również występ baletnicy - Niny Petryczko, która przy akompaniamencie jednej z kolęd wykonała niezwykle poruszający układ choreograficzny.
Uroczystość zwieńczona została przemówieniem Pana Dyrektora - Jerzego Wiśniewskiego, który docenił starania młodych artystów i złożył świąteczne życzenia wszystkim licznie przybyłym gościom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz swoim wychowankom. Na zakończenie wszyscy uczniowie pod opieką wychowawców udali się na klasowe spotkania wigilijne.
Nikola Brzozowska

Wyprawa do Wielkiej Fabryki Elfów - 16.12.2019 r.

W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. uczniowie z klas „0” – III uczestniczyli w cudownej, pachnącej świątecznym klimatem zabawie w  Wielkiej Fabryce Elfów w Gdańsku! Elfy na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły dzieci  po zakamarkach Wielkiej Fabryki. Podczas wspólnej podróży odwiedzili wiele punktów z atrakcjami, gdzie wykazywali się doskonałą sprawnością ruchową, zręcznością, umiejętnością rozwiązywania zagadek logicznych oraz zadań edukacyjnych. Wizyta zwieńczona została spotkaniem ze Świętym Mikołajem, a każde dziecko otrzymało pamiątkowy upominek.
Wszyscy  bardzo zadowoleni i w pełni gotowi na Święta wrócili do szkoły!!!

Sylwia Lodańska

Wycieczka na mecz siatkówki - 08.12.2019 r.

W dniu 8 grudnia 2019 r. odbył się kolejny wyjazd w ramach szkolnego programu „Aktywny kibic”. Tym razem uczniowie wraz z opiekunami udali się do Ergo Areny – nowoczesnej hali sportowej położonej na granicy Gdańska i Sopotu, aby dopingować siatkarzy jednej z najlepszych lig na świecie. Siatkówka na najwyższym poziomie to bardzo widowiskowa i dynamiczna gra. Drużyna miejscowego Trefla Gdańsk podejmowała mistrza Polski – Zaksę Kędzierzyn-Koźle. Mecz okazał się interesującym widowiskiem obfitującym w wiele ciekawych akcji. Na trybunach również panowała świetna, gorąca atmosfera. Wyjazd był ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów. W planie na przyszły rok są wyjazdy na mecze innych dyscyplin sportowych: koszykówkę, hokej, piłkę ręczną i rugby.
Wojciech Kaźmierski

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z OPERONEM - 03-05.12.2019 r.

W dniach 3-5 grudnia 2019 r. uczniowie naszej najstarszej klasy wzięli udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z OPERONEM. Egzamin składał się z trzech części i przebiegał w formie identycznej jak egzamin państwowy. We wtorek uczniowie zmierzyli się z  językiem polskim (120/180 minut), w środę z matematyką (100/150 minut), a w czwartek z językiem angielskim (90/135 minut). Życzymy Wam wysokich wyników i trzymamy kciuki!
Jerzy Wiśniewski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego