Grudzień 2021 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Grudzień 2021

Wydarzenia
Nauka Anatomii Metodą Eksperymentów

„Nauka Anatomii Metodą Eksperymentów” to interesujące działania prowadzone na lekcjach biologii i zajęciach koła przyrodniczego przez nauczyciela Arkadiusza Choderę.
Uczniowie jak w laboratorium poznają budowę anatomiczną serca oraz układu oddechowego na przykładzie świńskich organów, a co najważniejsze – uczą się przez eksperymentowanie. Posługując się skalpelem – pod kierunkiem nauczyciela – obserwują, odkrywają i omawiają.
 
Jerzy Wiśniewski

Podsumowanie szkolnej akcji charytatywnej  „Pomagamy od serca”.

Kilka tygodni temu ogłosiliśmy dwie akcje charytatywne pod wspólną nazwą „Pomagamy od serca”. Zrealizowanie ich napotkało na trudności, wynikające z kwarantanny nałożonej na uczniów naszej szkoły oraz na zdalne nauczanie. Akcja dedykowana seniorom została przełożona w czasie, natomiast udało nam się zebrać nieco ponad 400 zł na rzecz dziewięcioosobowej rodziny.  Środki te pozwoliły na zakup suszarki do włosów, miksera ręcznego, zabawek dla najmłodszych dzieci, akcesoriów kuchennych oraz słodyczy. Dodatkowo darczyńcy przekazali ręczniki, kurtkę dla jednego z chłopców oraz zabawki i grę planszową. Za wszystkie przekazane pieniądze oraz dary – Z CAŁEGO   SERCA  DZIĘKUJEMY!!!
N. Brzozowska, K. Krajewska, G. Młyńska

Święty Mikołaj z wizytą w Koźlinach! - 06.12.2021 r.

Jak co roku Święty Mikołaj przyjął zaproszenie do Koźlin i wraz ze swoją świtą pojawił się w progach naszej szkoły! Wieść gminna niesie, że zaparkował swoje sanie na szkolnym parkingu…
Tegoroczną niespodzianką, jaką przywiózł nam wprost z Laponii, była świąteczna fotobudka, którą przygotował w sali nr 13 wraz z pomocnikami z klasy VI (spisali się na medal!) Każda klasa oraz odział przedszkolny „0” zostały uwiecznione na zdjęciach, które będą zdobiły sale lekcyjne przez cały nadchodzący rok. Święty nie zapomniał także o obdarowaniu uczniów w tym także klasy VIII, którym tego dnia dane było zmierzyć się z próbnym Egzaminem Ósmoklasisty z Operonem. Mikołaj doskonale wiedział, że tego dnia szczególnie potrzeba im magnezu i cukru, więc podarował im stosowne prezenty.
Mikołaju! Dziękujemy i zapraszamy za rok!
Samorząd Szkolny
 
Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści