Kwiecień 2019 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Kwiecień 2019

Wydarzenia
Wizyta grupy rekonstrukcji historycznej – 30.04.2019 r.

Z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja  do Naszej Szkoły 30 kwietnia przybyli przedstawiciele Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich z siedzibą w Skowarczu. Salę gimnastyczną zamieniono na małe muzeum wojskowości. Ułani zaprezentowali rodzaje mundurów wojskowych, opowiedzieli o tradycjach, życiu codziennym i zwyczajach kawalerzystów z czasów II Rzeczypospolitej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się repliki broni oraz wyposażenie wojskowe – siodło, szable, maski przeciwgazowe, radiostacje oraz rowery wojskowe itp. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały mając możliwość wzięcia do ręki szabli lub karabinu.
Henryk Lica

Wyjazd na wystawę Body Worlds w Gdańsku – 05.04.2019 r.

W dniu 05.04.2019 r. uczniowie naszej szkoły (od klasy V-VIII) odwiedzili ekspozycję edukacyjną przedstawiającą etapy cyku życia człowieka. Wystawa Body Worlds w Gdańsku posiada 160 prawdziwych ludzkich eksponatów, które dzięki metodzie plastynacji w dokładny i imponujący sposób prezentują ludzki organizm. Dzieci miały szanse poznać zmiany zachodzące w ludzkim ciele od poczęcia, aż do śmierci. Przewodnik zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia chorobowe wynikające ze złej diety i stosowania różnych używek. Z pewnością tej wycieczki nigdy nie zapomnimy.

Arkadiusz Chodera

Koncert uczniów ze Szkoły Muzycznej w Tczewie – 01.04.2019 r.

W poniedziałek 01.04.2019 r. odbył się w szkole koncert dla naszych uczniów z klas 0-4. Nasza sala gimnastyczna, nieomal jak sala koncertowa, gościła młodych artystów – uczniów Szkoły Muzycznej w Tczewie. Goście zaprezentowali instrumenty z poszczególnych sekcji muzycznych. Dzieci miały okazję na żywo wysłuchać i przyjrzeć się z bliska: wiolonczeli, skrzypcom, gitarze, fletom poprzecznym, klarnetowi, saksofonom, akordeonowi i trąbce. Pianino elektryczne zastąpiło fortepian ze względów gabarytowych. Nasi uczniowie byli wspaniałą publicznością. Myślimy, że to niesamowite doświadczenie z punktu widzenia dzieci, słuchać kogoś w podobnym wieku. Mamy nadzieję, że chociaż kilkoro naszych uczniów będzie „zaczarowanych” którymś z instrumentów na dłużej i podąży drogą muzyka
Noemi Grubba Cendal

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego