Kwiecień 2021 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Kwiecień 2021

Wydarzenia
Prace uczniów klasy 6 z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja
 
    3 Maja 1791 roku Sejm Wielki uchwalił Ustawę Zasadniczą nazywaną Konstytucją. W tym roku mija 230. rocznica tych wydarzeń. Uczniowie klasy 6 wykonali pamiątkowe plakaty, aby upamiętnić to historyczne wydarzenie.
    Zapraszamy do wirtualnej galerii prac uczniowskich.
Tomasz Jagielski

LEKCJE Z KLIMATEM

W dniu 22.04.2021 obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi z tej okazji Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało dla klas VII i VIII webinarium "Lekcja z Klimatem" na temat ochrony klimatu. Celem spotkania było przybliżenie młodzieży istotnych aspektów z obszaru ochrony klimatu oraz ukazanie praktycznych proekologicznych rozwiązań do wdrożenia w codziennym życiu.
Uczniowie w ramach zajęć z geografii obejrzeli wykład, a ich zadaniem było przygotowanie ciekawych plakatów z ważnymi informacjami, które zostały poruszone podczas wykładu. Poniżej można zobaczyć najciekawsze z nich. Część prac została wywieszona na holu głównym szkoły.
Autorami najlepszych plakatów są: Oliwa (kl. VIII), Natalia  (kl. VIII), Oskar  (kl. VII), Karolina (kl. VII), Kuba S. (kl. VII), Olek (kl. VII), Martyna (kl. VII).

Arkadiusz Chodera

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny – Kangur 2021
 
W naszej szkole 22 kwietnia 2021 r. uczniowie przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego – Kangur 2021. Inicjatorem tego konkursu jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Zgodnie z regulaminem konkurs przeprowadza się jeden raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.
W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, w skrócie TUWiNM. Przeprowadza ono zawody pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych i testu finałowego. Na rozwiązanie wszystkich zadań przeznaczone jest 75 minut.
W tym roku w naszej szkole do konkursu przystąpiło 9 uczniów w 4 kategoriach: Żaczek — 1 osoba, Maluch — 4 osoby, Beniamin — 3 osoby, Kadet — 1 osoba. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał od organizatora układankę przestrzenną w formie breloczka.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im jak najlepszych wyników.
 
Katarzyna Krajewska

Myszka Miki w pracach uczniów klasy 7

Myszka Miki to bohaterka znana dzieciom na całym świecie. Po raz pierwszy pojawiła się w filmie rysunkowym w 1928 roku – 93 lata temu!!
Pomył na tak nietypowego bohatera dla dzieci to dzieło amerykańskiego reżysera i producenta filmowego Walta Disneya. Każde dziecko zna, lubi i bawi się oglądając przygody sympatycznej myszki. Uczniowie klasy 7 – wykonali rysunki swojej bohaterki.
Zapraszamy do galerii prac siódmoklasistów z Myszką Miki.

Tomasz Jagielski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści