Kwiecień 2022 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Kwiecień 2022

Wydarzenia
Dzień Ziemi - 22.04.2022 r.

Klasa VIII pod opieką Pana Arkadiusza Chodery zorganizowała obchody Dnia Ziemi w naszej szkole. 20.04.2022 uczniowie przygotowali krótki wykład. Tematem prelekcji były owady zapylające i ich rola w kształtowaniu bioróżnorodności. Celem tego wydarzenia było uwrażliwienie uczniów na problemy owadów zapylających i uświadomienie ich ważnej roli w środowisku naturalnym. W tym dniu została ogłoszona zbiórka pieniędzy w formie “słodkiej kawiarenki” uczniowie, rodzice oraz nauczyciele nie tylko klasy VIII przygotowali galaretki, ciasta, babeczki i inne smakołyki. Każdy łasuch w dniu 22.04.2022 (Dzień Ziemi) mógł wesprzeć zbiórkę, której celem jest budowa szkolnego ogrodu sensorycznego. Udało się zebrać 453,30 zł.
Nasza proekologiczna inicjatywa została doceniona przez firmę ENERIS dla której ochrona środowiska jest podstawą misją prowadzonego biznesu i przekazała naszej placówce ekologiczne gry planszowe.
Ogród sensoryczny powstanie przy szkolnej łące. Wybrane rośliny mają służyć owadom i dzieciom w celach edukacyjnych i promowaniu postaw ekologicznych.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się w szkolną akcję!!!
Arkadiusz Chodera


Akademia Wielkanocna – 13.04.2022 r.

Tuż przed przerwą świąteczną odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia Wielkanocna. W sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: oddziały przedszkolne U, M, 0, klasy 1-8, nauczyciele i pracownicy. Piękne piosenki i recytacje w wykonaniu uczniów z najmłodszych klas 1, 2, 3 wprowadziły nas już w atmosferę świąt Wielkiej Nocy. Występy dzieci zostały przygotowane pod kierunkiem wychowawców: Gabrieli Młyńskiej, Karoliny Orlikowskiej i Sylwii Lodańskiej. Na zakończenie Dyrektor Szkoły złożył wszystkim życzenia świąteczne.
Aby pokój zagościł w Europie, w Ukrainie i w naszych sercach! Niech ten szczególny czas Świąt Wielkanocnych będzie dla nas wszystkich chwilą zadumy, wyciszenia, wypoczynku i prawdziwej radości! Alleluja!
Привітання з Пасхою! – Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Христос Воскрес! Прийміть Великодні побажання: миру, надії на краще завтра та віри, що добрі дні скоро настануть!
Jerzy Wiśniewski


Szkolny konkurs plastyczny „Pisanka Wielkanocna 2022”

Do 8 kwietnia 2022 r. uczniowie klas I-III wykonywali prace w konkursie plastycznym pt. „Pisanka Wielkanocna”. Zadaniem było stworzenie przestrzennej pisanki wielkanocnej – dowolną techniką. Główny cel konkursu to upowszechnianie oraz pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. W konkursie wzięło udział 17 uczniów, a pisanki wykonano rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami, z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt, dlatego wyłonienie zwycięzców było trudne. Jury zdecydowało się nagrodzić pisanki wyróżniające się pomysłowością oraz samodzielnością. Organizatorem konkursu była nauczycielka Karolina Orlikowska.
Wykonane pisanki można podziwiać na wystawie przygotowanej na holu szkoły – przy szatni. Uczestnicy i laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody podczas Akademii Wielkanocnej – z rąk pana dyrektora Jerzego Wiśniewskiego.
Laureaci konkursu:
I miejsce - Dawid Kuczyński kl. 3
II miejsce - Agata Stępkowska kl. 2
III miejsce - Igor Hirsz kl. 3
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a autorom nagrodzonych prac – gratulujemy!
Karolina Orlikowska

XIX Konkurs Powiatowa Kartka Wielkanocna 2022

Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie naszej szkoły uczestniczą w konkursie plastycznym „Powiatowa Kartka Świąteczna – II część – Kartka Wielkanocna”. W poniedziałek 11.04.2022 r. odbyła się w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac, ale okazało się, że nasze uczennice są wśród laureatów:
• Agata Stępkowska kl. 2 – II miejsce
• Maja Dwojak kl. 2 - wyróżnienie
Dziewczynki osobiście odebrały nagrody z rąk Starosty Gdańskiego – Pana Mariana Cichona. Gratulujemy!

Jerzy Wiśniewski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści