Listopad 2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Listopad 2018

Wydarzenia
PRABUTY - FINAŁ WOJEWÓDZKI w UNIHOKEJU –  30.11.2018 r.

W piątek 30 listopada 2018 roku w Prabutach odbył się finał rozgrywek wojewódzkich  w unihokeju chłopców. W ramach Igrzysk Dzieci na placu boju stawiło się sześć najlepszych drużyn województwa pomorskiego. Drużyna z naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze. W pierwszym spotkaniu, z zespołem z Rumi, przez większość meczu  mieliśmy dużą przewagę i zabrakło trochę szczęścia do objęcia prowadzenia. Przeciwnicy za to wykorzystali swoją szansę na siedem sekund przed zakończeniem spotkania i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 1:0. W drugim spotkaniu z reprezentacją Gdańska (późniejszy zwycięzca całych zawodów) dość szybko objęliśmy prowadzenie po bramce Ksawerego Krefty. Niestety tego prowadzenia nie udało się utrzymać - pechowo straciliśmy bramkę na dwadzieścia sekund przed końcową syreną. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.  W ostatnim meczu odnieśliśmy zdecydowane zwycięstwo 3:0 nad drużyną z Mikołajek Pomorskich.
Turniej stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie, a o zwycięstwach decydowały szczegóły i trochę szczęścia. Nasza drużyna poniosła jedną porażkę, jeden remis i jedno zwycięstwo zajmując bardzo pechowo V miejsce.  Wszyscy chłopcy grali z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem.
Skład drużyny: Gostkowski Alan, Janusz Oskar, Kowalski Igor, Kowalski Kacper, Krefta Igor,
Krefta Ksawery, Matusz Jakub, Mazepa Konrad, Spenst Kuba, Ropel Adrian, Szmyt Jakub.
WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witold Miklaszewski

Koncert piosenek patriotycznych – 28.11.2018 r.

28 listopada 2018 r. w naszej sali gimnastycznej odbył się koncert pieśni patriotycznych, w którym wystąpił duet Pawła Sadowskiego. Dwaj artyści zagrali na pianinie, akordeonie i klarnecie. Zaprezentowali różnorodne utwory, w tym „Polskie drogi”, „Pożegnanie Ojczyzny”, Mazurka i Poloneza Fryderyka Chopina oraz liczne pieśni patriotyczne: Witaj maj, trzeci maj, Rotę, My Pierwsza Brygada, Piechota ta szara piechota, Warszawiankę, Przybyli ułani pod okienko, Mazurka Dąbrowskiego. Podczas koncertu utwory były wplatane w opowieści historyczne. Pianista był ubrany w mundur Chorążych Polskich Oddziałów z okresów powstańczych. Pokazał też dzieciom narzędzie walki chłopów kosynierów – przekutą kosę.
Koncert był entuzjastycznie przyjęty przez dzieci. Z zaciekawieniem słuchały i włączały się w śpiew wcześniej przygotowanych z nauczycielami utworów, przenosząc się tym samym do okresów powstańczych i zdobywania przez Polskę niepodległości. Chętnie też wystąpiły na scenie z mikrofonem, co wzbudziło wielki aplauz.
Natomiast po koncercie zaprezentowali się nasi laureaci i uczestnicy „III Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej” w Suchym Dębie. Wykonali piosenki patriotyczne, nawiązując do tematyki koncertu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Krystian, Paulina i Laura otrzymali gromkie brawa i owacje na stojąco.
Noemi Grubba-Cendal

Próbny egzamin klasy VIII –  27, 28 i 29.11.2018 r.

III Gminny Konkurs Piosenki dla Dzieci w Suchym Dębie –  27.11.2018 r.

27 listopada 2018 r. wybrani uczniowie pojechali do Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie, aby wziąć udział w konkursie Pieśni Patriotycznej dla klas I-III.  Tym samym uczciliśmy ważne wydarzenie,  jakim jest odzyskanie przez Polskę niepodległości. Okazało się, że w naszej szkole jest prawdziwa kuźnia talentów muzycznych. Trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno:
I miejsce: Krystian Hirsz z klasy II
II miejsce: Paulina Lewandowska z klasy III
III miejsce: Kamila Przybytniak z klasy I
Wanessa Damaske z klasy II i Laura Drosdowska z klasy III także zaprezentowały wysoki poziom umiejętności muzycznych. Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!
Przygotowanie do konkursu jak i samą opiekę w trakcie jego trwania zawdzięczamy nauczycielce muzyki pani Noemi Grubba – Cendal  za co serdecznie dziękujemy!
Gabriela Młyńska

Dzień Życzliwości –  21.11.2018 r.

W środę 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”.
Przygotowywaliśmy się do niego od poniedziałku. Uczniowie zbierali życzenia i pozdrowienia, które były przekazywane w „Dniu Życzliwości” wraz z dołączoną piosenką. W klasach I - VIII odbyły się wybory najbardziej życzliwego kolegi lub koleżanki. Przeprowadzono również zajęcia na temat życzliwości  i koleżeństwa. Przygotowano odpowiedni wystrój szkoły. W środę rano przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali wszystkich wchodzących na teren szkoły uśmiechem i wręczali „uśmiechnięte buźki”. Wykonano plakaty z tematyczną rymowanką. Odbył się również apel podsumowujący działania uczniów, na którym przedstawiono również genezę i znaczenie „Światowego Dnia Życzliwości”.
Mamy nadzieję, że święto to przyjmie się w tradycji polskiej i w efekcie zaobserwujemy wokół nas więcej życzliwości i uśmiechu w codziennym życiu.
Danuta Haydasz

DUUUŻY SUKCES UNIHOKEISTÓW –  19.11.2018 r.

Na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Suchym Dębie, 19 listopada 2018 roku, odbyły się półfinały wojewódzkie Igrzysk Dzieci w unihokeju chłopców. Na placu boju stawili się zwycięzcy z czterech powiatów naszej części województwa pomorskiego, reprezentacje szkół z Liniewa, Starogardu Gdańskiego, Chojnic i naszej szkoły. Nasza reprezentacja zaprezentowała się rewelacyjnie. Wszystkie swoje mecze wygrała w sposób zdecydowany, nie pozostawiając przeciwnikom złudzeń, kto jest najlepszy na boisku. Wygraliśmy: z Chojnicami 5:1, ze Starogardem 9:1, z Liniewem 5:1. Bez wątpienia, z dużą przewagą, królem strzelców został Ksawery Krefta. Do bramki trafiali również Alan Gostkowski, Kacper Kowalski i Konrad Mazepa.
Skład drużyny:  Ksawery Krefta,  Alan Gostkowski, Kacper Kowalski, Konrad Mazepa, Jakub Matusz, Igor Kowalski, Igor Krefta, Kuba Spenst, Oskar Janusz.
WIELKIE GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witold Miklaszewski

Warsztaty profilaktyczne –  16.11.2018 r.

W piątek (16.11.2018) odbyło się spotkanie profilaktyczne. Pedagog szkolny, Pani Gabriela Młyńska zaprosiła na spotkanie z uczniami klas V - VIII Panią nadkomisarz mgr Elwirę Lelental, emerytowaną policjantkę Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, byłego kierownika sekcji ds. walki z przestępczością narkotykową. Pani Elwira z wykształcenia jest prawnikiem i pedagogiem. Obecnie pracuje w fundacji „Nowe życie” pomagającej osobom uzależnionym od narkotyków. Przeprowadzone warsztaty dotyczyły współczesnych zagrożeń wynikających z uzależnienia od narkotyków. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak łatwo można stać się narkomanem. Omówione zostały skutki psychiczne, fizyczne oraz prawne, wynikające z zażywania substancji psychoaktywnych. Pani nadkomisarz bardzo przystępnie i ciekawie omówiła procesy zachodzące w organizmie po zażyciu różnych niebezpiecznych środków halucynogennych.
Arkadiusz Chodera

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości –  15.11.2018 r.

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią, która odbyła się w czwartek, 15 listopada. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewaniem hymnu. W patriotyczny nastrój wprowadził nas krótki koncert uczennicy V klasy, która zagrała na pianinie utwór Chopina. Uczniowie naszej szkoły przygotowali recytację wierszy polskich poetów, mówiącą o drodze naszej ojczyzny
do wolności. Pełni wzruszenia słuchaliśmy pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru. Obejrzeliśmy również film dokumentalny, opowiadający o doniosłych wydarzeniach sprzed 100 laty, kiedy Polska po 123 latach niewoli z powrotem zaistniała na mapach Europy. Akademia zakończyła się hymnem państwowym i wyprowadzeniem pocztu sztandarowego szkoły.
Anna Ślusarska

Konkurs na najpiękniejszą gazetkę klasową na temat 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości –  12.11.2018 r.

IGRZYSKA DZIECI w TENISIE STOŁOWYM –  13.11.2018 r.

Na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Sobowidzu, we wtorek 13 listopada 2018 roku, odbyły się powiatowe zawody sportowe w drużynowym tenisie stołowym. Podczas tych Igrzysk Dzieci naszą szkołę reprezentowały Martyna Magier i Oliwia Dymińska, oraz w zespole chłopców Kuba Spenst i Jakub Matusz.
Dziewczęta po zwycięstwach grupowych, w finale imprezy spotkały się z drużyną ze szkoły z Trąbek Wielkich. Niestety uległy koleżankom z Trąbek 3:1 i zajęły II miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzyń  powiatu gdańskiego.Chłopcy, w grupie ponieśli jedną porażkę i w meczu o trzecie miejsce musieli uznać wyższość kolegów ze szkoły w Sobowidzu. Ostatecznie zajęli IV miejsce.
Podziękowania dla zawodników za sportową walkę, zaangażowanie i poświęcenie, oraz wielkie, wielkie gratulacje.
Witold Miklaszewski

WSPÓLNE ŚPIEWANIE  HYMNU POLSKI –  9.11.2018 r.

W piątek  9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 uczniowie  i pracownicy naszej szkoły włączyli się do wyjątkowej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i wspólnie odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego.
Sylwia Lodańska

Śniadanie daje moc –  8.11.2018 r.

08 listopada 2018 r.  kolejny już raz uczniowie z naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji propagującej zdrowe nawyki żywieniowe  „Śniadanie daje moc”.  Cała społeczność wspólnie zjadła śniadanie – najważniejszy posiłek w ciągu dnia -  przygotowane z samych zdrowych i wartościowych pod względem odżywczym produktów. Oprócz tego przypomnieliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania, których przestrzeganie jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i utrzymania zdrowia. Już czekamy na następną taką okazję…
Gabriela Młyńska

POWIATOWY UNIHOKEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW –  07-08.11.2018 r.

07 listopada 2018 roku na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Suchy Dębie odbyły się powiatowe zawody sportowe w unihokeju dziewcząt, z cyklu Igrzysk Dzieci.
Po jednej grupowej porażce reprezentacja naszych dziewcząt , przystąpiła do meczu o trzecie miejsce. Niestety musiała w nim uznać wyższość drużyny z Pruszcza Gdańskiego. Dziewczęta walczyły z dużym zaangażowaniem i poświęceniem w każdej części boiska. Ostatecznie zajęły dobre IV miejsce w gronie sześciu zespołów ze szkół powiatu gdańskiego.
Skład drużyny: Czubaszek Zuzanna, Gardzińska Paulina, Jeka Dominika, Jurczyk Marianna, Magier Martyna, Michałowska Oliwia, Skrzyńska Oliwia, Wójcik Oliwia, Żelewska Julia

08 listopada 2018 roku na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Suchy Dębie odbyły się powiatowe zawody sportowe w unihokeju chłopców, z cyklu Igrzysk Dzieci. Stawiło się siedem drużyn.
Chłopcy z dużą przewagą wygrali swoje mecze grupowe, a w finale imprezy spotkali się z zespołem z Trąbek Wielkich. Decydująca rozgrywka okazała się bardzo wyrównana. O zwycięstwie naszej drużyny zadecydowały indywidualne umiejętności techniczne zawodników, oraz celne strzały z dalszej odległości Ksawerego Krefty.  Zwyciężyliśmy 4:1 i zdobyliśmy tytuł mistrzów powiatu gdańskiego w unihokeju chłopców.
Skład drużyny: Gostkowski Alan, Janusz Oskar, Kowalski Igor, Kowalski Kacper, Krefta Igor, Krefta Ksawery, Matusz Jakub, Mazepa Konrad, Spenst Kuba.

WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witold Miklaszewski

IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w TENISIE STOŁOWYM –  6.11.2018 r.

We wtorek 6 listopada 2018 roku na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Straszynie odbyły się zawody sportowe w tenisie stołowym w cyklu Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Drużyna  dziewcząt składająca się z Mileny Zdyb i Rozalii Hinz zajęła świetne II miejsce. Po zwycięstwach grupowych w finale imprezy  nasze dziewczyny spotkały się z zespołem ze szkoły z Kolbud ulegając im po wyrównanej walce 2:3. Chłopcy ( Piotr Robaczewski, Kacper Dziedzic i Dawid Gierczak) po minimalnych porażkach grupowych wygrali ostatni mecz, zajmując ostatecznie Vmiejsce.
Podziękowania dla zawodników za sportową walkę, zaangażowanie i poświęcenie, oraz wielkie wielkie gratulacje.
Witold Miklaszewski

Turniej o Puchar Tymbarku –  6-7.11.2018 r.

W dniach 6-7.11.2018 r. chłopcy z naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach powiatowych turnieju piłkarskiego „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Naszym drużynom nie udało się wygrać żadnego meczu, choć należą im się brawa za walkę i zaangażowanie. Bardzo trudno było rywalizować z drużynami, w których występowali zawodnicy trenujący w większości w klubach sportowych. W kategorii młodszej wystąpili: Adrian Szymański, Igor Połajdowicz, Fabian Ćwikliński, Damian Leszczyński, Aleksander Wójcik, Filip Gzella, Oliwier Janus, Oskar Pargulski. W drużynie starszej zagrali: Alan Gostkowski, Igor Krefta, Igor Kowalski, Kuba Spenst, Oskar Janusz, Jakub Matusz, Adrian Ropel.
Wojciech Kaźmierski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego