Listopad 2019 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Listopad 2019

Wydarzenia
Dzień Życia - 27.11.2019 r.

„RATUJEMY, BEZPIECZNIE I ZDROWO ŻYJEMY” pod takim hasłem 27 listopada 2019 r. nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci pod kierunkiem doświadczonych Funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Funkcjonariuszy Zespołu Medycznego Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim, Dzielnicowego Gminy Suchy Dąb oraz szkolnej Pielęgniarki zdobywali nowe kompetencje i uczyli się właściwych  zachowań oraz skutecznego działania w nagłych, zaskakujących sytuacjach. Oprócz pokazów dzieci pod czujnym okiem naszych gości doskonaliły niezbędne umiejętności praktyczne, zdobywając kolejne sprawności ratownicze, po to aby w razie nagłej potrzeby sprawnie udzielić niezbędnej pomocy. Wszyscy wspaniale wywiązywali się ze swoich zadań.

       Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonej akcji uczniowie będą potrafili odpowiednio zachować się podczas niebezpiecznej sytuacji, że  dzięki niej,  będą  potrafili świadomie i z rozwagą, pamiętając o własnym bezpieczeństwie, ratować drugiego  człowieka.
Sylwia Lodańska

Noc w szkole - 22.11.2019 r.

Noc, z piątku 22 listopada na sobotę 23 listopada 2019, klasa VIII wraz z wychowawcą spędziła w naszej szkole. Sypialnią chłopców stała się sala 12, a dziewcząt sala 11. Taka noc w szkole, to doskonała szansa  do lepszego poznania wychowanków, a dla nich okazja do głębszej integracji. Uczniowie jednoczyli się przy wspólnych zabawach sportowych, grach zręcznościowych, zabawie "w chowanego" i innych. Ważnym punktem programu była niespodzianka z konfetti, balonami i tortem dla Zuzi Słoniny z okazji urodzin. Kolacją stała się zamówiona pizza. Wszystko przebiegło w świetnej atmosferze. Niewyspani i zmęczeni pożegnaliśmy się w sobotę około 10.
Witold Miklaszewski

I ŻUŁAWSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO - 16.11.2019 r.

W sobotę 16 listopada 2019 roku w Cedrach Wielkich odbył się I Żuławski Turniej Tenisa Stołowego. Do walki przy tenisowych stołach stawiło się ponad 40 zawodników. Można było podziwiać wiele świetnych akcji i zagrań. Świetnie grali nasi uczniowie. Martyna Magier wygrała w kategorii dziewcząt, a w finale pokonała Rozalię Hinz (która zajęła II miejsce). III miejsce w kategorii chłopców zajął Kuba Spenst wygrywając w decydującym pojedynku z Piotrem Robaczewskim, naszym absolwentem ( Piotr zajął IV miejsce).
WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA NASZYM REPREZENTANTÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witold Miklaszewski

Wycieczka do Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego - 14.11.2019 r.

14 listopada 2019 r. osiemnaścioro  uczniów wraz z opiekunami wybrało się na wycieczkę do oliwskiego Zoo. Najpierw braliśmy udział w lekcji dydaktycznej poświęconej gadom. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie cenne informacje na temat tej grupy zwierząt oraz uświadomić sobie, że ich przedstawicieli możemy spotkać i w Polsce. Są to: Żmija Zygzakowata, wąż Eskulapa, Zaskroniec i Gniewosz Plamisty. Dreszczyk emocji wywołał w nas prawdziwy wąż, którego  pokazała nam pani prowadząca. Następnie przyszedł do nas sam pan dyrektor Zoo – Michał Targowski, który osobiście podziękował za włączenie się całej społeczności szkolnej w akcję OCALMY  ORANGUTANY #OLEJOLEJ. Kolejną atrakcją tego jesiennego dnia było nietypowe spotkanie z żyrafami. Mogliśmy karmić je ulubionymi smakołykami. Widzieliśmy też moment karmienia fok oraz ich trening medyczny. Podziwialiśmy także i  inne zwierzęta, lecz najdłużej zatrzymaliśmy się w pawilonie małp, aby obserwować orangutany  (które jako jedyne są w oliwskim Zoo w Polsce) oraz szympansy. Te małpie figle podczas ich pory karmienia dostarczyły nam mnóstwo pozytywnych emocji. Zoo jesienią  także jest warte odwiedzin...

                                                                               Gabriela Młyńska i Arkadiusz Chodera

III MIEJSCE DZIEWCZĄT W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH - 14.11.2019 r.

W czwartek  14 listopada 2019 roku w dalekich Kaliskach Kościerskich drużyna naszych dziewcząt  walczyła w półfinałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiły się zwycięscy rozgrywek powiatowych. W pierwszym meczu Martyna i Sandra były bardzo zestresowane, przeszkadzało to w grze i uzyskaniu dobrego wyniku (pierwszy mecz przegrany 0:3). Druga potyczka wygrana 3:1. W ostatnim spotkaniu potrafiliśmy wygrać z późniejszymi zwyciężczyniami całego turnieju 3:2. W całych zawodach przegraliśmy trochę pechowo tylko pierwszy mecz. Po podliczeniu poszczególnych pojedynków i setów zajęliśmy III miejsce w rozgrywkach.
WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA MARTYNY MAGIER I SANDRY KOGUT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witold Miklaszewski

Święto Niepodległości - 13.11.2019 r.

Wyjazd na mecz - 10.11.2019 r.

W dniu 10 listopada 2019 r. odbył się wyjazd na mecz Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin. Na nowoczesnym stadionie „Energa” w Gdańsku uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję dopingować piłkarzy grających w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Nasi uczniowie bardzo kulturalnie i aktywnie włączyli się w doping. Pomimo niekorzystnego końcowego wyniku (0-1), mecz dostarczył sporo emocji i wrażeń. Niektórzy z uczestników posiadali również biało-zielone szaliki oraz biało-czerwone gadżety. Przed meczem wszyscy kibice odśpiewali pełne cztery zwrotki narodowego hymnu, ponieważ mecz odbywał się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości.

Wojciech Kaźmierski

Śniadanie Daje Moc - 08.11.2019 r.

Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. ks. Prałata Józefa Waląga w Koźlinach przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”, której celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz uświadamianie uczestników o tym, jak istotną rolę w diecie dziecka odgrywa pożywne śniadanie. Wspólne śniadanie rozpoczęliśmy od ustawienia i nakrycia stołów, które mieniły się wieloma barwami smacznych i zdrowych przekąsek. Nasi uczniowie raczyli się warzywami, owocami, a także sokami wieloowocowymi i warzywnymi, bogatymi w witaminy i mikroelementy. Na szczególną pochwałę zasługują ci, którzy samodzielnie przygotowali smaczne i aromatyczne sałatki oraz krzepiące kanapki.  Akcja została zakończona krótkimi prelekcjami Pana Dyrektora oraz nauczycieli, którzy  próbowali uświadomić nam zagrożenia płynące z nadmiernego używania soli i cukru czy spożywania produktów wysoko przetworzonych.

Nikola Brzozowska

POWIATOWE SZKOLNE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM - SOBOWIDZ 07.11.2019 r.

W czwartek 7 listopada 2019 roku w Sobowidzu odbyły się powiatowe, drużynowe zawody w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci . Świetnie zaprezentowały się na nich drużyny z naszej szkoły. Do turnieju dziewcząt zgłosiło się pięć drużyn, które zwyciężyły w swoich gminach. Nasze dziewczyny zwyciężyły wszystkie mecze, zajmując pierwsze w zawodach.
Chłopcy po emocjonującej i zaciętej walce zajęli III miejsce, wśród sześciu startujących drużyn.
  • Dziewczęta: Martyna Magier, Sandra Kogut.
  • Chłopcy: Kuba Spenst, Alan Gostkowski
WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witold Miklaszewski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego