Luty 2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2018

Wydarzenia
WYJAZD NA MECZ POLSKA - SŁOWENIA – 27.02.2018 r.

We wtorek 27.02.2018r. grupa uczniów z naszej szkoły, interesująca się tenisem stołowym, wybrała się na mecz eliminacji grupowych kobiet do Mistrzostw Europy.
Mecz odbył się w Gdańsku, na hali Centrum Szkolenie PZTS.
Reprezentantki naszego kraju, w składzie: Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska i Li Qian zwyciężyły zespół Słowenii w stosunku 3:0. Poszczególne pojedynki obfitowały w wiele świetnych zagrań i długich wymian. Można było podziwiać bardzo dobrą technikę zagrań, ciekawy zróżnicowany serwis i poczuć atmosferę sportowego święta.

Witold Miklaszewski

Wyjazd na spektakl – 26.02.2018 r.

26 lutego, mimo siarczystego mrozu -  uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami pojechali do Gdańska aby obejrzeć spektakl przygotowany przez aktorów  Teatru  Wrocławskiego „In- Art” pod tytułem: „Świat Andersena”.  Zostały zaprezentowane trzy baśnie: „Świniopas”, „Nowe szaty króla” i „Brzydkie kaczątko”.  Te ponadczasowe baśnie, zawierają cenne przesłania. I tak, pierwsza z nich opowiada o hierarchii wartości, następna pokazuje dokąd mogą zaprowadzić nas niepohamowana pycha i próżność, a ostatnia przypomina, że nie ocenia się nikogo po wyglądzie, jak zrobiono to z brzydkim kaczątkiem. Każda z odsłon kolejnych baśni została przedstawiona w inny sposób. Pojawiły się maski i lalki kreowane świetną grą aktorską. To był udany dzień!
Gabriela Młyńska

Lekcja bilogii - budowa układu oddechowego – 16.02.2018 r.

W piątek 16.02.2018 r. uczniowie klasy 7 i uczestnicy koła przyrodniczo-regionalnego poznali budowę wieprzowego układu oddechowego. Dzieci mogły zaobserwować jak pracują płuca przy wdechu i wydechu oraz co dzieje się podczas zakrztuszenia. Bezpośredni kontakt z tym organem umożliwił lepiej zrozumieć budowę i funkcje bardzo tego złożenoego układu. Zajecia cieszą się zainteresowaniem uczniów.
Arkadiusz Chodera

DRUGIE MIEJSCE NA ZAWODACH POWIATOWYCH CHŁOPCÓW – 14 i 15.02.2018 r.

W dniach 14 i 15 lutego 2018 roku w Zespole Szkół w Rotmance odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji chłopców, w środę, przystąpiło siedem zespołów - a dziewcząt, w czwartek, sześć drużyn, zwycięzców rozgrywek w swoich gminach.
Chłopcy - w trakcie turnieju wygrali trzy mecze, ulegając tylko gospodarzom i ostatecznie zajmując świetne drugie miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych powiatu gdańskiego. Wszyscy chłopcy grali bardzo dobrze, choć bardzo nierówno, ze względu na wpływ stresu i brak koncentracji. Te czynniki miały decydujący wpływ na porażkę z gospodarzami w finale zawodów, choć przez większą część meczu prowadzili, to przegrali w decydującym secie na "przewagi" 14:16.
Dziewczęta - po zaciętej i wyrównanej walce, w grupie eliminacyjnej, zajęły trzecie miejsce. W ostatnim meczu, pomimo zaangażowania w walce na boisku musiały uznać wyższość drużyny przeciwnej, przegrywając 1:2 i zajmując ostatecznie VI miejsce.
Dziewczęta: Oliwia Skrzyńska, Zuzia Czubaszek, Zuzia Słonina, Rozalia Hinz, Paulina Gardzińska, Julia Żelewska, Dominika Jeka, Milena Bogdan, Oliwia Wójcik, Marianna Jurczyk.
Chłopcy: Gierczak Dawid, Paweł Magier, Maciej Przytuła, Kowalski Kacper, Kowalski Oskar, Krefta Ksawery, Dziedzic Kacper, Alan Gostkowski, Konrad Mazepa.
WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witold Miklaszewski

Ferie zimowe – wycieczka do sali zabaw „Fun Day” w Tczewie – 02.02.2018 r.

W piątek 2 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do sali zabaw „Fun Day” w Tczewie. Konstrukcja zabawowa wyposażona w tunele, przeszkody, zjeżdżalnie i mnóstwo trampolin okazała się wspaniałym miejscem na wyładowanie dziecięcej energii. Wizyta w sali zabaw stała się dla dzieci niezapomnianą przygodą i wspaniałym wspomnieniem.
Angelika Piasecka

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego