Luty 2020 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Luty 2020

Wydarzenia
PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT - 24.02.2020 r.

W poniedziałek 24 lutego 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Starogardzie Gdańskim odbyły się półfinały wojewódzkie w mini piłce siatkowej dziewcząt. Po świetniej grze na zawodach powiatowych, nasza drużyna stanęła do rywalizacji z dziewczętami z Kościerzyny, Brus i Starogardu. Starogard i Brusy to drużyny regularnie trenujące w profesjonalnych klubach sportowych, więc rywalizacja z mini była bardzo ciężka, a wyniki po 0:2 pomimo ambicji i chęci raczej nie są zaskoczeniem. Ostatni mecz z drużyną z Kościerzyny był bardzo wyrównany, punkt za punkt, a przegraliśmy 1:2 w trzecim secie na "przewagi", gdzie do zwycięstwa przy wyniku 14:13 brakował nam jeden, jedyny punkcik. Niestety zabrakło troszkę szczęścia i ostatecznie zajęliśmy IV miejsce.
WIELKIE PODZIĘKOWANIA ZA WALKĘ , POŚWIĘCENIE I REPREZENTOWANIE SZKOŁY  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Skład drużyny dziewcząt: Milena Bogdan, Oliwia Wójcik, Dominika Jeka, Sandra Kogut, Martyna Magier, Oliwia Michałowska, Kornelia Zielińska, Maja Kowalska, Antonina Kozakiewicz, Julia Polakowska

Witold Miklaszewski

Noc gier planszowych - 21-22.02.2020 r.

W nocy 21-22 lutego 2020 roku odbyła się w naszej szkole „Noc gier planszowych”. Impreza rozpoczęła się w piątek o godz. 18.30 od przypomnienia zasad i programu. Blisko 30-osobowa grupa uczniów z klas 3-6, wyposażona w śpiwory, karimaty, plecaki i gry planszowe, z uwagą wysłuchała zasad opiekunów i dyrektora szkoły. Po zostawieniu bagażów nastąpił czas gier planszowych w świetlicy szkolnej. Przed godziną 22 uczniowie posilili się wcześniej zamówioną pizzą. Następnie uczestnicy nadal miło spędzali czas, grając w gry planszowe i karciane. Nie zabrakło również innych zabaw i gier integracyjnych oraz rozmów. Samo nocowanie w szkole okazało się dla uczniów atrakcją samą w sobie. Po północy, w dwóch salach, które pełniły również funkcję sypialni, odbyły się seanse filmowe. W sobotni poranek pomimo krótkiego czasu snu, nie było większych problemów z obudzeniem uczestników. Po godzinie 8, wszystkie dzieci starannie spakowały swoje rzeczy i uporządkowały sale lekcyjne.
Wojciech Kaźmierski i Katarzyna Krajewska

Wycieczka na mecz hokeja - 16.02.2020 r.

W dniu 16 lutego 2020 roku trzydziestoosobowa grupa uczniów wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Gdańska. Celem podróży była hala Olivia, w której uczestnicy mieli okazję pojeździć na łyżwach oraz obejrzeć mecz ekstraklasy hokeja na lodzie. Pomimo porażki gdańskiej drużyny, mecz przypadł do gustu oglądającym. Był to kolejny wyjazd w ramach szkolnego programu „Aktywny kibic”. Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie zapisują się na sportowe wycieczki i aktywnie spędzają czas w dni weekendowe.

Wojciech Kaźmierski i Witold Miklaszewski

WALENTYNKI - 14.02.2020 r.

Skalpel, rękawiczki i fartuch - czyli jak zbudowane są ludzkie organy? - 13.02.2020 r.

Uczniowie klasy VII mają nietypowe lekcje biologii. Podczas 2-godzinnych zajęć z nauczycielem biologii Arkadiuszem Choderą, poznali budowę anatomiczną serca i układu oddechowego na przykładzie oryginalnych świńskich organów. Każdy mógł dotknąć i zobaczyć na własne oczy, jak zachowują się płuca podczas wdechu i wydechu, w jaki sposób płynie krew w sercu i czym są naczynia wieńcowe oraz wiele innych anatomicznych ciekawostek. W trakcie lekcji uczniowie robili własnoręcznie preparaty mikroskopowe, które wspólnie oglądali. Takie działania wpisują się w innowacyjny charakter nowoczesnej placówki. Należy pamiętać, że to nie tylko edukacja pod kątem biologii czy anatomii. Poznając, jak działa nasz organizm, jesteśmy w stanie bardziej o niego zadbać, a może nawet uratować komuś życie, na przykład stosując prawidłowy masaż serca, czy rozpoznając objawy zawału. Poprzez aktywne prowadzenie doświadczeń uczniowie z pewnością lepiej zapamiętają treści lekcji.
Arkadiusz Chodera

Lekcja otwarta wychowania fizycznego - 12.02.2020 r.

W dniu 12 lutego 2020 roku odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta wychowania fizycznego w klasie pierwszej. Tematem zajęć były zabawy ruchowe z wykorzystaniem materacy gimnastycznych. Rodzice mieli okazję zobaczyć swoje pociechy w akcji. Zabawy i ćwiczenia zawarte w toku zajęć wymagały od dzieci umiejętności współpracy w parach lub większych grupach oraz dostarczyły uczniom sporo satysfakcji i radości. Nie zabrakło także emocji związanych z rywalizacją. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Lekcja otwarta jest ciekawą formą współpracy między nauczycielem i rodzicem. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie!
Wojciech Kaźmierski

ŚWIETNY WYSTĘP NASZYCH SIATKAREK - 11.02.2020 r.

We wtorek 11 lutego 2020 roku drużyna dziewcząt udała się na powiatowe zawody sportowe w mini siatkówce w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci. Na boiskach w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Rotmance stawiły się cztery drużyny. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z zespołem gospodarzy - Rotmanką. Po wyrównanej i bardzo zaciętej grze wygraliśmy 2:1. Drugie spotkanie z Cedrami Wielkimi również wygrane 2:1. Trzeci mecz z Pruszczem Gdańskim wygraliśmy walkowerem z powodu niepełnego składu drużyny. W ten sposób zespół naszych dziewcząt zajął I miejsce na zawodach powiatowych.
GRATULACJE DLA ZAWODNICZEK I PODZIĘKOWANIA ZA ZAANGAŻOWANIE I WALKĘ !!!!
Witold Miklaszewski

Dzień Bezpiecznego Internetu - 11.02.2020 r.

We wtorek 11 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach światowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. DBI 2020 odbywał się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Na stronie internetowej szkoły została umieszczona informacja o przyłączeniu się naszej szkoły do tej inicjatywy, a hol udekorowano wykonanymi przez uczniów pracami plastycznymi “Bezpieczni w sieci”. Nie zabrakło oczywiście podstawowych informacji na temat obchodów DBI. Podczas apelu wyświetlona została prezentacja, w której uczniowie klas VI i VII przypomnieli swoim kolegom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w sieci.
Wszyscy mamy nadzieję, że dzieci nie tylko znają te zasady, ale również je stosują.
Danuta Haydasz i Gabriela Młyńska


Dyplomy dla uczniów w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/20

Dyplomy Wzorowego Przedszkolaka

• Agata Stępkowska
• Lena Petryczko
• Maja Dwojak
Najlepsi uczniowie w kategorii „Wysokie wyniki w nauce” - Wzorowy Uczeń

Klasa I
• Dawid Kuczyński
• Nadia Maszota
• Jakub Polakowski
• Emilia Styś

Klasa II
• Zuzanna Gębal
• Karolina Kołodziej
• Kamila Przybytniak
• Miłosz Przytuła

Klasa III
• Paulina Kępka
• Agata Kowalska
• Nina Petryczko

Klasa IV
• Oliwier Janus
• Filip Gzella
• Paulina Lewandowska
      

Klasa V
• Fabian Ćwikliński
• Igor Połajdowicz      

Klasa VI
• Karolina Karcz
• Martyna Magier
• Kornelia Zielińska
• Aleksander Urban
Uczniowie w kategorii „100% obecności na lekcjach”
• Nadia Maszota – klasa I
• Maria Mruczkowska– klasa I
• Jakub Polakowski – klasa I
• Olaf Chynek – klasa II
• Karolina Kołodziej – klasa II
• Maciej Polakowski – klasa II
• Kamila Przybytniak – klasa II
• Amalia Ćwiklińska – klasa III
• Wiktoria Wierzchowska – klasa III
• Igor Połajdowicz – klasa V
• Dominika Jeka – klasa VII
Uczniowie w kategorii „najlepsze czytelnictwo”

• Julia Spenst – klasa I
• Paulina Kępka – klasa III
• Natalia Trepczyk – klasa II

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego
„Najciekawsze zadanie o tematyce bożonarodzeniowej.”

Sukces to nie kwestia wrodzonego talentu, błyskotliwej inteligencji ani szczęścia. Sukcesy odnoszą ludzie przekonani o tym, że wciąż się mogą wiele nauczyć”
/Carol Dweck, psycholog ze Stanford University/

Przed świętami Bożego narodzenia był organizowany konkurs matematyczny na najciekawsze zadanie matematyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Konkurs był dedykowany dla uczniów klas IV-VIII. Uczniowie mieli za zadanie samodzielnie ułożyć  i poprawnie rozwiązać zadanie z terścią. Treść zadania miała być związana z tematyką świąt Bożego Narodzenia. Wyniki konkursu zostały ogłoszone  05.02.2020 podczas apelu podsumowującego pierwsze półrocze. Pierwsze miejsce zajął Fabian Ćwikliński z klasy V, drugie Rozalia Hinz z klasy VIII zaś III miejsce Igor Połajdowicz z klasy V. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz oceny celujące z matematyki.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz sukcesów w kolejnych konkursach.
Katarzyna Krajewska

Konkurs plastyczny na „Gazetkę Bożonarodzeniową”

W grudniu 2019 r. został ogłoszony w naszej szkole konkurs plastyczny na „Gazetkę Bożonarodzeniową”. Podstawowe cele tego konkursu to pogłębienie ogólnej wiedzy uczniów na temat Świąt Bożego Narodzenia oraz rozbudzenie kreatywności. Do wyzwania przystąpili uczniowie z klas I-VIII oraz uczestnicy zajęć w świetlicy. Dnia 18.12.2019 r. komisja konkursowa w składzie Angelika Piasecka, Nikola Brzozowska i Wojciech Kaźmierski wyłoniła laureatów.

W kategorii kl. I-III:
I miejsce - kl. II i kl. III
Wyróżnienie - kl. I

W kategorii kl. IV-VIII i świetlica:
I miejsce - świetlica
II miejsce - kl. VII
III miejsce - kl. IV i kl. VI

Podczas apelu podsumowującego I półrocze uczniowie odebrali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy! Jednocześnie życzymy dalszego rozwoju kreatywności oraz wychodzenia „przed szereg” w następnych konkursach.
Noemi Grubba-Cendal

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego