Maj 2019 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Maj 2019

Wydarzenia
Dzień Dziecka 2019 – 31.05.2019 r.


Dnia 31 maja 2019 r. świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka, który w kalendarzu przypada w dniu 1 czerwca. Tradycyjnie był to luźniejszy dzień w porównaniu do tradycyjnego, zwykłego planu dnia, w którym odbywają się lekcje. W tym dniu na uczniów czekały  atrakcje w postaci konkurencji sprawnościowych oraz seansów filmowych. Nie zabrakło także niespodzianek kulinarnych: pizzy i lodów. Uczniowie z klas 1-8 zostali podzieleni na 3 grupy. W swoich grupach rywalizowali w zawodach sportowych oraz oglądali filmy. Uczestnicy mieli okazję rywalizować w następujących konkurencjach: przejście po linie na czas, wyścigi mini rowerkiem, sprawnościowy tor przeszkód, chodzenie na szczudłach. Na najlepszych czekały nagrody w postaci piłek, batoników, wafelków, lizaków i innych gadżetów. Chłopcy z klas 6-8 zakończyli sportową rywalizację meczem piłki nożnej. Szkolny Dzień Dziecka przebiegł w miłej  i radosnej atmosferze.
Wojciech Kaźmierski

II Gminny Konkurs Recytatorski – 24.05.2019 r.

W piątek 24 maja 2019 r. sześcioro  uczniów z klas I-III uczestniczyło w II Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Szkole Podstawowej w Suchym Dębie. Dzieci miały niełatwe zadanie - pięknej recytacji poezji patriotycznej. Wszyscy uczestnicy konkursu zasługują na słowa podziwu i uznania!
W tegorocznym konkursie Laura Drosdowska, uczennica klasy III zajęła trzecie miejsce, a Paulina Lewandowska (kl. III) otrzymała wyróżnienie. Wyróżnienie otrzymała również Zuzanna Gębal z klasy I. Gratulujemy!!! Nasi reprezentanci z klas I-II nie stanęli na podium, ale dali z siebie wszystko. Niektórzy musieli zmierzyć się z ogromną  tremą, która zawsze pojawia się podczas wystąpień publicznych.
Tego dnia odbyło się również uroczyste wręczenie nagród laureatom Gminnego  Rodzinnego Konkursu Literackiego  „FRASZKA O SZKOLE”. Kolejny raz nasi najmłodsi uczniowie sięgnęli po laury!!! W kategorii oddziałów przedszkolnych I miejsce zajął Dawid Kuczyński (oddział przedszkolny), natomiast w kategorii klas I-III - I miejsce Filip Gzella (kl. III), a Oliwier Janus (kl. III) III miejsce.
Gorąco dziękujemy wszystkim naszym reprezentantom i życzymy wielu sukcesów w kolejnych konkursach!
Bardzo dziękujemy również rodzicom, którzy podjęli się trudu dowiezienia uczniów na Konkurs: Pani Irenie Drosdowskiej, Pani Wiesławie Koleczka, Pani Dorocie Gębal oraz dziadkowi Karoliny Kołodziej.
Sylwia Lodańska

Lekcja otwarta w klasie I – 23.05.2019 r.

W czwartkowy poranek, 23 maja 2019 r. odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta na której obecny był pan dyrektor Jerzy Wiśniewski oraz zaproszeni rodzice uczniów klasy pierwszej. Odbyliśmy godzinną podróż po Europie, gdyż temat lekcji brzmiał: „Jesteśmy w Europie”. Lekcja miała na celu uświadomienie uczniom, że jesteśmy Europejczykami. Na początku zajęć dzieci przywitały się w kilku europejskich językach oraz powiedziały sobie coś miłego, następnie zaśpiewały pierwszą zwrotkę hymnu Unii Europejskiej, zmierzyły się z przeczytaniem nowego tekstu, udzielały odpowiedzi na pytania. W dalszej części lekcji przenieśliśmy się do kilku stolic europejskich, aby poznać słynne budowle: Koloseum, Bramę Brandenburską, Wieżę Eiffla, Most Karola. Na zakończenie, zadaniem dzieci było odszukanie państw na podstawie flag, które wylosowały. Wszystkim aktywnościom  pierwszoklasistów bacznie przyglądali się zaproszeni goście i mamy tylko nadzieję, że mile spędzili czas w naszym towarzystwie.

Gabriela Młyńska

WYCIECZKA DO NOWEJ WSI PRZYWIDZKIEJ – 20-22.05.2019 r.

W dniach 20-22 maja 2019r. grupa 30 uczniów z naszej szkoły przybywała w Nowej Wsi Przywidzkiej, w gospodarstwie agroturystycznym na tzw. "zielonej szkole".  Czas spędzaliśmy głównie na grach i zabawach sprawnościowych o charakterze rekreacyjnym. Najlepsi uczniowie we wszystkich konkurencjach nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami. W całym gospodarstwie turystycznym motywem przewodnim jest piłka nożna: domki i pokoje w których mieszkaliśmy noszą nazwy i barwy znanych klubów piłkarskich, dosłownie wszędzie, w jadalni , salach, korytarzach, na ścianach wiszą obrazy i gabloty związane z piłką nożną, jest muzeum piłki nożnej. Dzieci poznały kilka nowych zabaw i sposobów na spędzenie czasu wolnego. Była  fajna zabawa, dużo uśmiechów i wiele radości.
Witold Miklaszewski

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gdańskiego w tenisie stołowym – 12.05.2019 r.

W niedzielę 12 maja 2019 r. na sali gimnastycznej w Straszynie odbyły się XVIII Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w tenisie stołowym. Zawody zakończyły się olbrzymim sukcesem reprezentacji gminy Suchy Dąb, która wywalczyła I miejsce. Drużyna reprezentująca gminę Suchy Dąb składała się głównie z uczniów i absolwentów szkoły podstawowej  w Koźlinach.
Do sportowej rywalizacji przy tenisowych stołach stawiły się reprezentacje siedmiu gmin powiatu gdańskiego. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, przyjechali bardzo dobrzy zawodnicy, dzięki którym można było podziwiać wiele świetnych wymian i zagrań.
Tytuł Mistrza Powiatu Gdańskiego (I miejsce) zdobyli: Filip Sendłak, Witold Miklaszewski, Oliwia Dymińska, Martyna Magier, Andżelika Lewandowska.
Tytuł Vice-mistrza Powiatu Gdańskiego (II miejsce) zdobyli: Piotr Robaczewski, Kazimierz Miklaszewski, Wioletta Sztejner.
III miejsca wywalczyli: Kuba Spenst, Rozalia Hinz.
Gorące podziękowania dla wszystkich zawodników za duże zaangażowanie, poświęcony czas, za sportową walkę i osiągnięte wyniki.  
WIELKIE GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przy okazji ponownie zapraszamy wszystkich chętnych na treningi tenisa stołowego, zapraszamy starszych i młodszych, kobiety i mężczyzn, wystarczy tylko zabrać zmienne obuwie i dobry humor. Zapraszamy na salę w szkole w Koźlinach, we wtorki 15.30-17.30. Zajęcia są bezpłatne.                          
GORĄCO ZAPRASZAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Witold Miklaszewski

Dzień Unii Europejskiej – 10.05.2019 r.

Dnia 10.05.2019 r. w szkole została zorganizowane spotkanie dla uczniów klas I-VIII. Podczas apelu zostały przedstawione podstawowe informacje dotyczące historii Unii Europejskiej. Drugim aspektem zaprezentowanym na prezentacji było przedstawienie najciekawszych zabytków oraz miejsc w miastach na terenie Unii Europejskiej.
W ramach podsumowania zorganizowano konkurs z nagrodami  dla osób, które poprawnie odpowiadały na zadane pytania do publiczności.
Celem apelu było przypomnienie podstawowych informacji na temat Unii Europejskiej oraz zaprezentowanie 28 stolic państw należących do wspólnoty.
Robert Wasiek

III miejsce naszej drużyny w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – 09.05.2019 r.

W czwartek 9 maja 2019r. w ŻOKiS Cedry Wielkie  odbył się etap powiatowy OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA w RUCHU DROGOWYM. Jak co roku turniej składał się z czterech części: wiedzy teoretycznej, przejazdu rowerem po torze przeszkód, pierwszej pomocy przedmedycznej i przejazdu po miasteczku rowerowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z: Mileny Zdyb, Piotra Robaczewskiego i Kacpra Kowalskiego. Milena okazała się liderem naszej drużyny, wszystkie zadania wykonywała najlepiej z naszych uczniów. Dzięki ciężkiej pracy, ogromnemu zaangażowaniu, walce i współpracy udało się zająć III miejsce drużynowo w etapie powiatowym. Startowało sześć drużyn z naszego powiatu gdańskiego, zwycięzców eliminacji gminnych.
W punktacji indywidualnej bardzo dobre IV miejsce, wśród 18 startujących zawodników zajęła nasza Milena Zdyb.
Przygotowanie i opieka nad uczniami - p. Sylwia Lodańska i p. Witold Miklaszewski
WIELKIE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witold Miklaszewski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego