Marzec 2019 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Marzec 2019

Wydarzenia
Międzyszkolny Turniej Gry w Warcaby 23.03.2019 r.

W dniu 23 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Międzyszkolnym Turnieju Gry w Warcaby o Puchar Wójta Gminy Suchy Dąb. Zawodnicy podzieleni na 3 kategorie wiekowe rywalizowali w systemie pucharowym. Nasi reprezentanci corocznie przywożą z tej imprezy nagrody za czołowe lokaty. Tym razem również spisali się znakomicie. W kategorii klas 0-3 zwyciężyła Laura Drosdowska, a drugie miejsce zajął Ksawery Kruczek. W gronie uczniów z klas 4-6 wygrał Alan Gostkowski. W kategorii klas 7-8 zwyciężył Kacper Dziedzic, drugie miejsce zajął Ksawery Krefta, a trzecie Dawid Gierczak. Ponadto naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Wójcik, Oliwier Janus, Dawid Kuczyński, Aleksander Urban, Jakub Szmyt, Kacper Mazepa i Maxym Joffers.
Gratulujemy!
Wojciech Kaźmierski

Koncert wiosenny „Spotkanie z gitarą” – 18.03.2019 r.

Kolejny raz gościliśmy w progach naszej szkoły muzyka Pawła Sadowskiego z koncertem wiosennym „Spotkanie z gitarą”. Tym razem uczniowie poznawali gitarę w dwóch odsłonach – klasycznej i elektrycznej. Oprócz poznania krótkiej historii instrumentów i ich budowy, dzieci usłyszały jakże odmienne brzmienia i barwy tych z pozoru podobnych instrumentów.
Gitarzysta wirtuozowsko ukazał różne techniki gry i style w znanych utworach z muzyki klasycznej, rozrywkowej i filmowej. Zagadki muzyczne uczniowie rozwiązali bez najmniejszego problemu. Wybrani uczniowie mogli ”zmierzyć się” z grą na gitarze klasycznej, ale także potowarzyszyć gitarom jako podkład perkusyjny z instrumentami perkusyjnymi i trzecim nowo zapoznanym instrumentem – Cajón’em (skrzynką perkusyjną).
Noemi Grubba - Cendal

I Szkolny Turniej Gry w Warcaby 15 - 19.03.2019 r.

W dniach 15, 18 i 19 marca 2019 r. odbyły się rozgrywki I Szkolnego Turnieju Gry w Warcaby. Zawody były eliminacjami do turnieju gminnego. W trzech kategoriach wiekowych do rywalizacji przystąpiło łącznie 36 uczestników. W kategoriach klas 0-3 oraz 7-8 zawodnicy rozgrywali swoje pojedynki w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”. Dwoje najlepszych uczestników z grupy awansowało do półfinałów. Zwycięzcy półfinałów mierzyli się w finale, natomiast przegrani walczyli o trzecie miejsce. W kategorii klas 4-6, ośmioro uczestników rywalizowało w systemie „każdy z każdym” bez podziału na grupy. Każdy uczestnik miał zatem szansę stoczyć kilka pojedynków. Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:
Klasy 0-3
1 miejsce – Dawid Kuczyński
2 miejsce – Laura Drosdowska
3 miejsce – Aleksander Wójcik
Klasy 4-6
1 miejsce – Oskar Kowalski
2 miejsce – Alan Gostkowski
3 miejsce – Aleksander Urban
Klasy 7-8
1 miejsce – Ksawery Krefta
2 miejsce – Maxym Joffers
3 miejsce – Kacper Mazepa

Serdecznie gratulujemy!
Wojciech Kaźmierski


Szkolny Tydzień Czytelnictwa 11 - 15.03.2019 r.

W dniach od 11.03. 2018 r. do 15.03.18 r. zostały zorganizowane obchody Szkolnego Tygodnia Czytelnictwa. Od poniedziałku do końca marca zorganizowana została „Otwarta Półka” – akcja, w której biblioteka „wyszła” na zewnątrz do uczniów. Można było obejrzeć różnorodne publikacje, nie tylko z biblioteki szkolnej, siedząc wygodnie na materacach w specjalnym zakątku. Pomysł ten cieszył się ogromną popularnością. Od 11-14.03.2019 zastała zorganizowana akcja pt. „CZYTAMY POLSKĄ POEZJĘ” uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy w której poznawali twórczość wybranych polskich poetów:

  • Odział U, M, „0” Utwory Julia Tuwima
  • Klasy I-III Wiesze Wandy Chotomskiej
  • Klasy IV-VIII Twórczość Wisławy Szymborskiej

Czwartego dnia został rozstrzygnięty konkurs na ulubioną postać książkową. W piątek zespół w składzie: dyrektor Jerzy Wiśniewski, Arkadiusz Chodera, Gabriela Młyńska i Angelika Piasecka, dokonał podsumowania. Przyznano nagrody w poszczególnych kategoriach i wręczono laureatom dyplomy oraz nagrody. Prace oglądać można w holu szkoły na tablicach. Akcja cieszyła się sporą popularnością i zaangażowaniem wszystkich uczniów oraz wychowawców. Serdecznie dziękujemy!
Arkadiusz Chodera


BARDZO DOBRE WYNIKI NASZYCH DRUŻYN W PIŁCE RĘCZNEJ 01.03.2019 r.

W czwartek 28.02.2019r. w Przywidzu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci  w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn. Nasi chłopcy zajęli drugie miejsce w grupie, ulegając gospodarzom.  W ostatnim meczu, po bardzo wyrównanej i zaciętej grze wygraliśmy 4:3 zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju. Najwięcej bramek zdobył Ksawery Krefta.
Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt odbyły się 01.03.2019r. w Trąbkach Wielkich. Zawody stały na wysokim poziomie. Zawodniczki ze wszystkich sześciu drużyn walczyły z dużym zaangażowaniem i  bez oszczędzania się.  Nasze dziewczyny po dwóch pechowo przegranych meczach 3:4 i 1:2, kolejny wygrały 2:1 i dzięki korzystnemu układowi w tabeli wyników ostatecznie zajęły IV miejsce. Najwięcej bramek dla drużyny zdobyła Oliwia Skrzyńska.
CHŁOPCY: Gostkowski Alan, Janusz Oskar, Kowalski Igor, Kowalski Kacper, Krefta Igor, Krefta Ksawery, Matusz Jakub, Mazepa Konrad, Ropel Adrian, Spenst Kuba, Szmyt Jakub

DZIEWCZĘTA: Czubaszek Zuzanna, Gardzińska Paulina, Jeka Dominika, Jurczyk Marianna,
Kogut Sandra, Magier Martyna, Michałowska Oliwia, Sendłak Natalia, Skrzyńska Oliwia, Wójcik Oliwia, Żelewska Julia.

WIELKIE GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA ZA GRĘ DLA WSZYSTKICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Witold Miklaszewski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego