Marzec 2022 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Marzec 2022

Wydarzenia
Dzień Profilaktyki - 29.03.2022 r.

29.03.2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki pod nazwą „Niewidzialne Rany”. W tym dniu firma „Nowe Horyzonty” z Wrocławia, a w szczególności pani Justyna Alicka - prowadziła wśród uczniów naszej szkoły serię warsztatów w klasach I-VIII. Młodsi uczniowie brali udział w warsztatach poświęconych emocjom. Odpowiadali na pytania: Jakie są emocje? Do czego są one nam potrzebne? Jak radzić sobie z tymi, których nie chcemy odczuwać? Dzieci mogły też wykazać się umiejętnościami plastycznymi rysując emotki określające emocje. Tematyka warsztatów profilaktycznych wśród starszych uczniów od klasy IV do VIII była odmienna od tej poprzedniej. Dotyczyła kryzysu: czym jest? Jak sobie z nim poradzić? oraz depresji, jej objawów i możliwości otrzymania wsparcia. Kolejną grupą do której skierowane zostały warsztaty byli nauczyciele, którzy także wzięli udział w szkoleniu dotyczącym szeroko pojętej profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Rodzice z kolei otrzymali nagrany webinar prowadzony przez Pana Michała Maciejaka z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.  

Gabriela Młyńska

Zimo, żegnaj! – 21.03.2022 r.

W poniedziałek 21.03.2022 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej w Koźlinach pożegnała zimę i na dobre pozwoliła zagościć wiośnie. Dzięki wielobarwnym, soczystym stylizacjom nasi uczniowie spowodowali, że natura kwitła nawet wewnątrz sal lekcyjnych, które tętniły życiem.
Dodatkowo, uczniowie zamiast klasycznych plecaków, mieli za zadanie przynieść "nosidło", które tego dnia zastąpi codzienny plecak. Pomysłom nie było końca! Po korytarzach poruszały się wózki dla lalek, kartony po gofrownicy, koszyki sklepowe czy deskorolki. Budząca się do życia przyroda zmobilizowała również artystyczne zdolności naszych uczniów, którzy zaprezentowali ich pełnię, tworząc Marzanny z ekologicznych materiałów. Każdej klasie udało się powołać na świat nietuzinkową kukłę z kartonu, ususzonych kwiatów, słomy i innych ekologicznych dóbr.
Na końcu Marzanny spłonęły w ognisku, na którym upiekliśmy smaczne kiełbaski, chleb oraz pianki. Całemu wydarzeniu towarzyszyła atmosfera swobody i radości.
Nikola Brzozowska


Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2022

17 marca 2022 r. kolejny raz odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy był zorganizowany w Europie (we Francji) i podobnie jak w Australii zyskał dużą popularność. Z inicjatywy francuskich matematyków konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. "Kangur Matematyczny" jest obecnie najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Co roku bierze w nim udział ponad 6 milionów uczniów z ponad 80 krajów całego świta.
Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji i testu finałowego. Na rozwiązanie zadań jest przeznaczony czas 75 minut.
W tym roku w naszej szkole do konkursu przystąpiło 9 osób w 4 kategoriach: Żaczek - 1 uczeń, Maluch – 1 uczeń, Beniamin – 4 uczniów, Kadet – 3 uczniów. Każdy uczestnik otrzymał od organizatora zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”. Wszyscy trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im jak najlepszych wyników.
Katarzyna Krajewska

Ogólnopolski Próbny Egzamin Ósmoklasisty z OPERONEM

Uczniowie naszej najstarszej klasy wzięli udział w Ogólnopolskim Próbnym Egzaminie Ósmoklasisty z OPERONEM. Egzamin składał się z trzech części i przebiegał w formie identycznej jak egzamin państwowy. Arkusze egzaminacyjne zostały przygotowane zgodnie z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W środę uczniowie zmierzyli się z językiem polskim (120 minut), w czwartek z matematyką (100 minut), a w piątek z językiem angielskim (90 minut).
Udział w egzaminach próbnych jest jednym z etapów wspierania uczniów w odpowiednim przygotowaniu się do egzaminu państwowego, który odbędzie się 24-25-26 maja 2022 r. Życzymy Wam dobrych wyników i trzymamy kciuki!
Jerzy Wiśniewski

Posumowanie I okresu roku szkolnego 2021/2022

Po feriach zimowych odbył się apel podsumowujący I okres nauki w roku szkolnym 2021/2022. Pan Dyrektor Jerzy Wiśniewski omówił to, co dotychczas udało się osiągnąć uczniom naszej szkoły oraz wyraził szczerą nadzieję na ich wszechstronny rozwój. Uczniowie, wyróżniający się wysokimi wynikami w nauce oraz odznaczający się bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem, otrzymali z rąk Pana Dyrektora oraz wychowawcy dyplomy i drobne nagrody rzeczowe w uznaniu za swoją wytężoną pracę i motywację.
Uczniowie, którzy w I okresie zasłużyli na szczególne wyrazy uznania:
• klasa I - Katarzyna Debert, Kinga Grzenkowicz, Celina Jabłońska, Tomasz Magier, Maja Połajdowicz, Milena Przytuła,
• klasa II - Aleksander Ciunowicz, Lena Petryczko, Agata Stępkowska,
• klasa III - Dawid Kuczyński, Nadia Maszota, Jakub Polakowski, Emilia Styś,
• klasa IV - Zuzanna Gębal, Karolina Kołodziej, Kamila Przybytniak,
• klasa V- Amalia Ćwiklińska, Agata Kowalska, Nina Petryczko,
• klasa VI - Oliwier Janus,.
• klasa VII - Fabian Ćwikliński, Amelia Kowalczyk,
• klasa VIII - Karolina Karcz, Aleksander Urban.
Nagrody powędrowały również do uczestników konkursów szkolnych i pozaszkolnych oraz „moli książkowych”, którzy wyróżniają się wysokim poziomem czytelnictwa i w minionym okresie wypożyczyli największą ilość woluminów ze szkolnej biblioteki.

Pan Dyrektor przypomniał także o obowiązkach, które spoczywają na uczniach naszej szkoły – dbałości o wspólną przestrzeń, przestrzeganiu regulaminu pełnienia dyżurów czy kulturalnym zachowaniu, a szczególnie w szkolnej stołówce.

Natomiast nauczyciele Arkadiusz Chodera i Nikola Brzozowska pokrótce omówili akcje charytatywne zorganizowane w szkole w związku z wojną toczącą się na terenie Ukrainy.
Nikola Brzozowska

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści