Październik 2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Październik 2018

Wydarzenia
ZWYCIĘSTWA HOKEISTÓW –  31.10.2018 r.

W środę 31 października 2018 roku w szkole w Suchy Dębie odbyły się gminne zawody sportowe w unihokeju dziewcząt i chłopców. Obie nasze drużyny odniosły zwycięstwa i reprezentować będą naszą gminę na zawodach szczebla powiatowego. Chłopcy wygrali swój mecz, ogrywając gospodarzy zdecydowanie 8:3. Najlepszym zawodnikiem meczu był Ksawery Krefta (strzelił również najwięcej bramek). Dziewczęta toczyły bardzo wyrównany bój. O naszym zwycięstwie 3:1 zadecydowały gole strzelone w końcówce meczu.
Witold Miklaszewski

Patriotyzm XXI wieku –  26.10.2018 r.

W dniu 26.10.2018 został rozstrzygnięty międzyklasowy konkurs patriotyczny zorganizowany przez szkolną bibliotekę przy pomocy nauczycielki plastyki Angeliki Piaseckiej. Klasy od 0-VIII miały za zadanie przygotować plakat na wybrany temat związany z patriotyzmem XXI wieku.
"0"- SZANUJĘ ZIELEŃ JESTEM PATRIOTĄ
I - KASUJĘ BILET JESTEM PATRIOTĄ
II - OSZCZĘDZAM WODĘ JESTEM PATRIOTĄ
III - ZNAM MAPĘ POLSKI JESTEM PATRIOTĄ
IV - NIE PISZĘ PO ŚCIANACH JESTEM PATRIOTĄ
V - SEGREGUJĘ ŚMIECI JESTEM PATRIOTĄ
VI - MÓWIĘ POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ JESTEM PATRIOTĄ
VII - KIBICUJE NASZYM JESTEM PATRIOTĄ
VIII - PATRIOTYZM NIE MA KOLORU
Wszystkie klasy z bardzo dużym zaangażowaniem i pomysłowością wykonały ciekawe prace. Komisja konkursowa w składzie Jerzy Wiśniewski, Angelika Piasecka, Noemi Grubba-Cendal oraz Arkadiusz Chodera nie była wstanie wyłonić zwycięzców, dlatego wszyscy uczniowie wygrali główną nagrodę-"dzień z telefonami". Klasy III, V, VII otrzymały specjalne wyróżnienia za nieszablonowe podejście do tematu.
Arkadiusz Chodera

„To ślubowania nadszedł już czas…” –  12.10.2018 r.

W słoneczny  piątek  12.10. 2018 r. miała miejsce akademia  z okazji święta wszystkich pracowników szkoły -  Dnia Edukacji Narodowej.  W obecności zaproszonych gości: Barbary Kamińskiej Wójta Gminy Suchy Dąb, Karoliny Przytuła – przewodniczącej Rady Rodziców i Antoniego Ciunowicza – sołtysa Koźlin oraz wszystkich pracowników szkoły i rodziców - odbyło się też  ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej, którzy zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów naszej szkoły. Najmłodsi wystąpili z wierszykami i piosenkami, natomiast uczniowie z klasy VI zaprezentowali życzenia dla wszystkich nauczycieli. Pani Wójt wyraziła słowa podzięki dla wszystkich pracowników, a pan dyrektor Jerzy Wiśniewski dołączył się do nich i wręczył wybranym nauczycielom i pracownikom szkoły nagrody. To był bardzo radosny i uroczysty dzień!
Gabriela Młyńska

Lekcja otwarta –  10.10.2018 r.

W dniu 10 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta wychowania fizycznego. Bohaterami obserwowanej przez liczną grupę rodziców lekcji byli uczniowie klasy pierwszej. Tematem zajęć były zabawy ruchowe z elementami rywalizacji. Zabawy ze skakankami i materacami charakteryzowały się dużą intensywnością. Niektóre zabawy wymagały także współpracy między dziećmi w parach i większych  drużynach. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością. Organizacja lekcji otwartych dla rodziców ma na celu pokazanie rodzicom, w jaki sposób ich pociechy funkcjonują na lekcji oraz w jaki sposób szkoła pracuje dla rozwoju wiedzy i umiejętności dzieci. Lekcja otwarta jest ciekawą formą współpracy między nauczycielem i rodzicem. Dziękujemy rodzicom za przybycie.

         Wojciech Kaźmierski

Spotkanie z Panem policjantem! –  08.10.2018 r.

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci dnia 8 października 2018 r. w szkole gościliśmy starszego sierżanta Grzegorza Kucharskiego,    dzielnicowego gminy Suchy Dąb, który spotkał się z dziećmi z oddziału przedszkolnego oraz  z uczniami  z klas I - III.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie  w drodze do i ze szkoły,  bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem, właściwym zachowaniu w czasie oczekiwania,  wsiadania i wysiadania z autobusu szkolnego, o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu ze zwierzętami (psem).  Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze i w domu, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem.  Ponadto podkreślił, jak ważną rolę, szczególnie w okresie jesienno-zimowym,  pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien nosić. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci, wsiąść do radiowozu oraz użyć sygnałów błyskowych
i zestawów głośnomówiących. Niespodzianką dla dzieci były przygotowane światełka odblaskowe,  które poprawią widoczność dzieci w czasie jesiennych wędrówek!
Sylwia Lodańska

"Maszt Niepodległości" –  05.10.2018 r.

Uroczystość  o charakterze gminno-szkolnym o nazwie "Maszt Niepodległości"  odbyła się w piątek 5 października  2018  r. na Placu Dębowym w Suchym Dębie. Wzięli w niej udział dyrektorzy wraz z przedstawicielami uczniów z poszczególnych szkół naszej gminy, reprezentacja Ośrodka "Caritas", radni i władze naszej gminy, a także wielu innych zaproszonych gości. Naszą szkołę reprezentowali: pan dyrektor, klasa VII oraz poczet sztandarowy.
Z zaciekawieniem wysłuchaliśmy kilku interesujących wystąpień, a na maszt została uroczyście wciągnięta flaga państwowa.

                                                                                                                                               Witold Miklaszewski

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Suchy Dąb –  03.10.2018 r.

Uczniowie klas VI – VIII  wzięli udział w wyborach przedstawicieli naszej szkoły do Młodzieżowej Rady Gminy w Suchym Dębie. W pierwszym etapie uprawnieni  zgłaszali kandydatów , spośród których wybrano przedstawicieli uczniów i społeczności lokalnej – młodych radnych. Zgłoszono dziewięciu kandydatów,  spośród których zwycięzcami, po przeliczeniu głosów z  kart do głosowania przez komisję w obecności Dyrektora Szkoły okazali się,
1. Piotr Robaczewski – kl. VIII
2. Milena Zdyb – kl. VIII
3. Kacper Mazepa – kl. VIII
Przygotowanie do głosowania oraz udział w nim było dla uczniów  angażujące i cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszyscy wyborcy mieli świadomość, że ich głos jest znaczący i biorą udział w demokratycznych wyborach, głosujących na swoich przedstawicieli w Urzędzie Gminy.
MOnika Grot - Sigłowa

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego