Październik 2020 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Październik 2020

Wydarzenia
Noc w szkole klasy czwartej – 23-24.10.2020 r.

   W dniach 23-24 października 2020 r. klasa czwarta wraz z wychowawcą wzięła udział w „Nocy w szkole”. Zajęcia odbywały się od godz. 18.30 w piątek do 10.00 w sobotę. Celem wydarzenia była integracja uczniów klasy czwartej. Dzieci wraz z wychowawcą spędziły aktywnie czas na rozmowach, zabawach ruchowych, muzycznych i integracyjnych. Był także czas na gry planszowe, zabawę w „chowanego”, pizzę oraz seans filmowy. Dużo było uśmiechu, miłego nastroju i wspólnej zabawy. Pomimo intensywnego wieczoru i nocy nie było problemów z porannym wstawaniem i porządkami. Klasa okazała się świetnie zorganizowana i zdyscyplinowana. Klasa czwarta miała szczęście spędzić czas w swoim gronie tuż przed wprowadzeniem edukacji zdalnej.
Wojciech Kaźmierski

190-ta rocznica wybuchu powstania listopadowego

    W nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku wybuchło w Warszawie powstanie listopadowe. Zryw niepodległościowy połączył w walce wiele warstw społeczeństwa polskiego. Godłem – znakiem, który towarzyszył walczącym był Orzeł i Pogoń, symbole Polski i Litwy - Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Wspólna walka połączyła wiele narodów, religii, które zamieszkiwały nasze ziemie: Polaków, Litwinów, Rusinów, Ormian, Żydów, Niemców, Tatarów, Karaimów itp. Kraj tolerancji, szacunku dla innych oraz otwartości połączył wszystkich w wspólnej walce. Uczniowie klasy 7 przypomnieli o tej rocznicy historycznej i wykonali godła z czasów walk powstańczych. Warto pamiętać o minionych pokoleniach i ich walce o niepodległość w 190. rocznicę wybuchu powstania listopadowego.
Tomasz Jagielski

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - 02.10.2020 r.

W pierwszy piątek października, podobnie jak w ubiegłym roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym, dnia 02.10.2019  uczniowie kasy III, w której wprowadzana jest tabliczka mnożenia do 100, utrwalali ją sobie, grając na lekcji w gry komputerowe.  Zaś uczniowie klas  IV –VIII zdali pisemny egzamin  z tabliczki mnożenia. W naszej szkole bezbłędnie napisało go 20 uczniów. Otrzymali oni dyplom Eksperta Tabliczki Mnożenia. W tym roku przeprowadzony był także drugi etap konkursu, w wyniku którego udało nam się wyłonić trzech Superekspertów, którzy poza dyplomami otrzymali także nagrody w postaci przyborów do geometrii. Po egzaminie dzieci na lekcjach utrwalały sobie tabliczkę mnożenia grając w gry komputerowe. Wszystkim  Superekspertom i Ekspertom Tabliczki Mnożenia ze Szkoły Podstawowej w Koźlinach jeszcze raz składam serdeczne gratulacje.
Katarzyna Krajewska

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści