Styczeń 2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Styczeń 2018

Wydarzenia
Ferie zimowe – wycieczka do Gdańska Przymorza – 30.01.2018 r.

W drugi dzień ferii zimowych uczniowie z klas II-VII uczestniczyli w wycieczce do Gdańska Przymorza. Najpierw w Galerii Handlowej Alfa Centrum obejrzeli w kinie Helios film przygodowy produkcji USA „Cudowny chłopak”. To najbardziej pozytywny film roku, wzruszający i zabawny. Opowiada o problemach tolerancji, akceptacji i pokonywaniu trudności w aspekcie koleżeńskich relacji w szkole. Kolejnym punktem wycieczki był ciepły posiłek w Restauracji Mc Donald’s. Na zakończenie odbył się długi spacer nad morzem i na molo w Brzeźnie. Spokojna linia brzegowa, molo, mewy, kaczki i łabędzie robiły niemałe wrażenie. A na rozgrzewkę… wspólna gimnastyka, zabawy i biegi alejką spacerową!
Jerzy Wiśniewski

 
Dyplomy i nagrody dla uczniów
w I półroczu roku szkolnego 2017/2018

Dyplomy Wzorowego Przedszkolaka

• Zuzanna Gębal
• Karolina Kołodziej
• Maciej Polakowski

Najlepsi uczniowie w kategorii „Wysokie wyniki w nauce”

Klasa I
• Agata Kowalska
• Nina Petryczko
• Dawid Wiatrowski
            
Klasa II
• Oliwier Janus
• Filip Gzella

Klasa III
Fabian Ćwikliński
• Amelia Kowalczyk
• Monika Lewandowska
• Błażej Rychert
• Julia Solis
• Adrian Szymański

Uczniowie w kategorii „100% obecności na lekcjach”
• Kacper Styś – klasa I
• Igor Połajdowicz – klasa III
• Dominika Jeka – klasa V

Bal Seniora  –  25.01.2018 r.

W czwartek 25 stycznia 2018 r. uczniowie klasy III i IV oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego mieli przyjemność wystąpić z krótkim programem artystycznym na Gminnym Balu Seniora. Młodsze dzieci przygotowały recytacje wierszy okolicznościowych oraz piosenki: „Fantazja” i „Babcia tańczy rock end rolla”. Starsi zaproponowali zabawny skecz opowiadający o zwyczajach współczesnych babć i dziadków. Występ został bardzo życzliwie przyjęty przez seniorów. Wszyscy występujący otrzymali upominki przygotowane przez Panią Wójt. Serdecznie dziękujemy!
Katarzyna Piankowska
Gabriela Młyńska

Nagrody w Konkursie „Powiatowa Kartka Bożonarodzeniowa” – 24.01.2018 r.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w różnych konkursach plastycznych. W środę 24 stycznia 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Pruszczu Gdańskim odbyła się uroczystość podsumowania XV Konkursu Plastycznego „Powiatowa Kartka Świąteczna – Kartka Bożonarodzeniowa”. Każda szkoła podstawowa lub gimnazjalna z powiatu gdańskiego mogła zgłosić do konkursu 5 prac. W tym roku łącznie wpłynęło 57 kartek. Miło nam poinformować, że aż 3 uczennice z naszej szkoły zostały nagrodzone! Komisja przyznała m.in. III miejsce dla Oliwii Michałowskiej (z kl. IV) oraz wyróżnienia dla Rozalii Hinz (z kl. VI) i Oliwii Skrzyńskiej (z kl. VI). Nagrody i dyplomy laureatom wręczał osobiście Starosta Gdański Stefan Skonieczny. Dziewczynki wykonały swoje prace pod kierunkiem nauczycielki plastyki Angeliki Piaseckiej. Gratulacje!
Jerzy Wiśniewski

ZWYCIĘSTWA NASZYCH DRUŻYN W MINI SIATKÓWCE  –  24.01.2018 r.

W środę 24. 01. 2018 roku na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyły się gminne Igrzyska Dzieci w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. Zwycięstwa po 2:1 nad drużynami z Suchego Dębu odniosły oba nasze zespoły zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Kluczem do wygranych okazała się bardzo dobra zagrywka naszych reprezentantów. Chłopcy przy wyniku 1:1 w setach, przegrywali już 1:7 w decydującym secie, potrafili się jednak skoncentrować i  konsekwentnie realizować założony plan taktyczny. Dzięki tym zwycięstwom uzyskaliśmy awans na zawody powiatowe.                               WIELKIE GRATULACJE !!!!!!!!!!!!
Dziewczęta:  Hinz Rozalia, Skrzyńska Oliwia, Słonina Zuzanna, Czubaszek Zuzanna, Jurczyk Marianna, Żelewska Julia, Jeka Dominika, Gardzińska Paulina.
Chłopcy: Gierczak Dawid, Magier Paweł, Kowalski Kacper, Krefta Ksawery, Dziedzic Kacper, Kowalski Oskar, Przytuła Maciej, Gostkowski Alan.
                                                                                                                                     
                                                                                                                                              Witold Miklaszewski

II Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej  –  23.01.2018 r.

Dnia 23 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Suchym Dębie odbył się II Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej. Brało w nim udział jedenaścioro uczestników z klas I-III, w tym trzy uczennice z naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy z powodzeniem śpiewali piosenki z repertuaru znanego zespołu dziecięcego – Fasolki. Nasza uczennica z klasy III Oliwia Dymińska wywalczyła II miejsce starannym wykonaniem piosenki pt. „Moja Fantazja”. Pochwały należą się również pozostałym reprezentantkom naszej szkoły: Wanessie Damaske oraz Amelii Kowalczyk.
Sandra Marcinkowska

Wyjazd do teatru w Tczewie  –  19.01.2018 r.

„Ach, ta Pippi”
W piątek 19 stycznia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wraz z opiekunami pojechały do Tczewa, gdzie obejrzały spektakl pt.: „Ach, ta Pippi”. Aktorzy z wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza w bardzo ciekawy sposób zaprezentowali nam znane z książki Astrid Lindgren przygody Pippi Langstrumpf. Główna bohaterka to barwna i energiczna postać, która uczy nas tolerancji dla innych, miłości do zwierząt z którymi ma świetny kontakt oraz tego, że przyjaciele są ważni w życiu. Pippi to nietypowa dziewczynka. Z taką koleżanką na pewno nie byłoby nudno…
Gabriela Młyńska
„Pan Kleks”
19 stycznia 2018 r. uczniowie klas IV – VII uczestniczyli w spektaklu pt. „Pan Kleks”, przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji. Widzowie przenieśli się podczas przedstawienia do rozśpiewanej i roztańczonej akademii, w której „na straży wiecznego optymizmu i najwyższych umiejętności nauki poprzez zabawę”, stał niestrudzony Pan Ambroży Kleks. Oprócz głównego bohatera można było również zobaczyć mówiącego szpaka Mateusza oraz Filipa Golarza i jego  lalkę - niesfornego Alojzego. Ponadto uczniowie akademii pokazali, że do gotowania można wykorzystać bańki mydlane, do wyprawy na księżyc – kolorowe wiatraczki, a na męczący upał najlepszy jest śnieg. Duże wrażenie wywarło na widzach ultrafioletowe zoo. Wspaniale było przenieść się na chwilę do zaczarowanego świata Pana Kleksa.
Katarzyna Piankowska

Dzień Babci i Dziadka  –  18.01.2018 r.

18 stycznia 2018 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej w Koźlinach Babcie i Dziadków. Z okazji Ich nadchodzącego święta, uczniowie kl. I-VII zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w inscenizacji jasełkowej, przeplecionej pięknymi, polskimi kolędami w wykonaniu chóru szkolnego. Następnie dzieci kolejno prezentowały przygotowane dla swoich dziadków piosenki oraz wiersze. Wręczały też drobne upominki. Samorząd Szkolny przygotował krótką humorystyczną scenkę. Seniorzy w tym czasie zasiedli do specjalnie przygotowanych stolików, gdzie częstowali się ciastem oraz kawą i herbatą, przygotowanymi przez rodziców. Jak co roku, Szanowni Goście dopisali i wspaniale się bawili razem ze swoimi wnukami. Wszystkim Dziadkom i Babciom jeszcze raz składamy życzenia:
„Całe długie życie, radość niech przeplata
i szczęścia nić złota, niech wije się przez lata”.
Katarzyna Piankowska

Bal karnawałowy  –  16.01.2018 r.

16 stycznia 2018 r. odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Dzieci bawiły się w dwóch grupach wiekowych: przedszkolaki i kl. I – III oraz klasy starsze IV – VII. Najmłodsi wspaniale bawili się na sali gimnastycznej, która tego dnia zamieniła się w prawdziwą salę balową, przystrojoną ozdobami z papieru i balonami. Oprawę muzyczną na wysokim poziomie zapewniła Agencja Artystyczna. Dominowały kolorowe stroje oraz przebrania postaci z bajek i filmu. Młodzież z klas IV – VII tańczyła na parkiecie po południu, w bardziej kameralnych warunkach, na holu szkoły. Dyskotekę karnawałową poprowadził dla nich DJ-ej, który zadbał też o efekty specjalne: wytwornicę dymu, barwne światła oraz profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Dla wszystkich dzieci został przygotowany poczęstunek, o który zadbały chętne do pomocy mamy. W tym miejscu składamy im serdeczne podziękowanie i bardzo się cieszymy, że możemy zawsze na Panie liczyć! Jak co roku ważna też była finansowa pomoc ze strony Rady Szkoły. Impreza wprowadziła nas we wspaniały nastrój i na długo pozostanie w naszej pamięci.
Samorząd Szkolny

Wykłady Małego i Dużego Naukowca w Gdyni  –  12.01.2018 r.

Wykład naszego ucznia Maxyma Joffersa
Z inicjatywy dyrektora szkoły w piątek 12.01.2018 r. grupa 19 uczniów z kl. III-VII uczestniczyła w kolejnych zajęciach, zorganizowanych w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni w ramach Polskiej Akademii Dzieci. Na Wykładach Małego i Dużego Naukowca wystąpiło aż czterech prelegentów.
Tym razem nasza szkoła została wyróżniona możliwością poprowadzenia wykładu przez Małego Naukowca. Nasz uczeń z klasy VI – Maxym Joffers świetnie omówił temat „Osobliwości Holandii” na podstawie prezentacji, przygotowanej pod opieką nauczyciela przyrody Arkadiusza Chodery. Maxym wykorzystał własne przeżycia i zdjęcia z podróży rodzinnych. Z kolei Mali Naukowcy - Natalia Stachowiak i Weronika Sikora, uczennice Szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni, przedstawiły zagadnienie „Czy na pustyni istnieje życie?”. Dziewczynkom towarzyszył piesek rasy Chihuahua. Natomiast Dorosły Naukowiec – inżynier fizyki Agnieszka Krasnowska, absolwentka Politechniki Gdańskiej, w wykładzie pt. „Dogonić kometę” opowiedziała małym studentom o misji Rosetta.
Po wykładach dzieci zadawały wiele pytań skierowanych do prelegentów. Także nasi uczniowie – Igor P., Sandra K., Jakub Sz., Rozalia H., Maxym J. i Olek U. – mieli okazję na forum osobiście skierować pytania do wykładowców.
Jerzy Wiśniewski

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego