Wrzesień 2018 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Wrzesień 2018

Wydarzenia
Spotkanie z Koziołkiem Niematołkiem –  27.09.2018 r.

Dnia 27 września 2018 r. z niespodziewaną wizytą w naszej szkole zjawił się Koziołek Niematołek. Spotkał się z przedszkolakami oraz uczniami z klas I-III, z którymi podróżował w odległe miejsca naszej planety.
W przedstawieniu wesoły Koziołek Niematołek odwiedził  Chiny, Japonię, afrykańską pustynię, wioskę indiańską oraz krainę lodu. Te niezwykłe, egzotyczne podróże odbywały się przy dźwiękach muzyki z różnych stron świata, a kostiumy oddawały  klimat każdego z odwiedzanych miejsc. Przedstawienie bardzo rozbawiło naszych milusińskich angażując jednocześnie wielu z nich do wspólnej zabawy.

Sylwia Lodańska

Westerplatte - znajdź klucz do historii –  26.09.2018 r.

Mimo  mało sprzyjającej aury  dnia 26 września 2018 r. uczniowie z klasy III i IV wzięli udział w grze terenowej pt. Westerplatte - znajdź klucz do historii przygotowanej przez Muzeum II Wojny Światowej.
Uczniowie zostali podzieleni na dwa zespoły (plutony) i pod kierunkiem swoich dowódców wykonywali kolejne zadania poznając jednocześnie dzieje półwyspu,  przebieg bohaterskiej obrony w 1939 r. oraz historię Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Urozmaiceniem gry  edukacyjnej byli  rekonstruktorzy, ubrani w historyczne stroje,  którzy pomagali uczniom rozwiązywać zagadki i zadania oraz opowiadali o wyposażeniu i umundurowaniu żołnierzy w okresie II wojny światowej. Dodatkową atrakcją, która sprawiła uczniom najwięcej radości był  przejazdy drezynami historyczną trasą kolejową na terenie dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.
Oba plutony wykonały wszystkie zadania i zdołały odczytać zaszyfrowaną depeszę.
Gratulujemy!!!
Sylwia Lodańska

SPRZĄTANIE ŚWIATA  2018 –  21.09.2018 r.

W TERMINIE 21-22-23 WRZEŚNIA OBCHODZILIŚMY  XXV JUBILEUSZOWĄ  AKCJĘ SPRZĄTANIA ŚWIATA W POLSCE. ODBYWAŁA SIĘ ONA POD HASŁEM  „AKCJA- SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ”. GŁÓWNYM CELEM TEGOROCZNEJ EDYCJI BYŁO WSPOMOŻENIE SELEKTYWNEJ ZBÓRKI ODPADÓW.  WZIĘLI W NIEJ UDZIAŁ RÓWNIEŻ NASI UCZNIOWIE. NA TERENIE SZKOŁY ZORGANIZOWANO ZBIÓRKĘ BATERII, MAKULATURY ORAZ ZUŻYTYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I TABLETÓW.  KONKURS PRZEZNACZONY BYŁ DLA WSZYSTKICH KLAS. NAJWIĘKSZĄ SKUTECZNOŚCIĄ WYKAZALI SIĘ NAJMŁODSI UCZNIOWIE.
  • I MIEJSCE ZAJĘLI UCZNIOWIE KLASY III- ZEBRALI ŁĄCZNIE 44,83 KG SUROWCÓW WTÓRNYCH.
  • II MIEJSCE UCZNIOWIE KLASY I ZEBRALI ŁĄCZNIE 11,92 KG SUROWCÓW WTÓRNYCH.
  • III MIEJSCE UCZNIOWIE KLASY II ZEBRALI ŁĄCZNIE 1.02 KG SUROWCÓW WTÓRNYCH.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
UCZNIOWIE Z KLAS IV – VIII  ŁĄCZNIE ZEBRALI O KG SUROWCÓW WTÓRNYCH ☹
OPRÓCZ ZBIÓRKI W PIĄTEK 21 WRZEŚNIA 2018 R. W SZKOLE ODBYŁ SIĘ KONKURS PROPAGUJĄCY WIEDZĘ EKOLOGICZNĄ ORAZ UCZNIOWIE POD OPIEKĄ WYCHOWAWCÓW ZBIERALI ŚMIECI W NASZYM NAJBLIŻSZYM OTOCZENIU DOKONUJĄC ICH SEGREGACJI. CAŁA AKCJA ZAKOŃCZYŁA SIĘ WSPÓLNYM OGNISKIEM.
Sylwia Lodańska

Wyjazd do kina  na film pt. „Biały Kieł” –  20.09.2018 r.

W czwartek 20 września 2018 r. uczniowie z  klasy III i V wybrali się do kina Helios w Tczewie na film pt. „Biały Kieł”-  pełną mądrości, przygód i wzruszeń opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka. Wielka przygoda, którą przeżył Biały Kieł, odkryła przed nim jego prawdziwą naturę i dała mu pełną miłości lekcję na całe życie.
Film okazał się fascynującą opowieścią pełną dramatycznych i wzruszających przygód, które zapewne na długo pozostaną w pamięci.
Wyjazd ten był nagrodą dla uczniów za zajęcie I i II miejsca w szkolnym konkursie zbierania plastikowych nakrętek w roku szkolnym 2017/2018 – pomocy dla chorego mieszkańca Koźlin. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!!!
Sylwia Lodańska

Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa –  17.09.2018 r.

W poniedziałek 17 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Koźlinach gościł Poseł do Parlamentu Europejskiego pan Janusz Lewandowski.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa” realizowanego przez Pana Posła oraz Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Gdańsku przy udziale Komendy Miejskiej Policji, skierowanego do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.
Celem projektu jest włączanie dzieci do bezpiecznej aktywności fizycznej i bezpiecznego poruszania się na rowerze.
Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem Pana Posła Janusz Lewandowskiego. Następnie przedstawiona została prezentacja nt. bezpieczeństwa jazdy na rowerze. Po prezentacji odbył się konkurs ze znajomości zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze, do którego wytypowane zostały 4 – osobowe zespoły, reprezentujące swoje klasy.
Quiz składał się z 10 pytań. Drużyna, która w najkrótszym czasie odpowiedziała prawidłowo na największą liczbę pytań wygrała kaski rowerowe dla swojej klasy. W naszej szkole najlepszy okazał się zespół z klasy VIII, wygrywając kaski rowerowe dla wszystkich uczniów klasy. Gratulujemy!!! Niemałą niespodziankę sprawili też uczniowie klasy IV, którzy zajęli II miejsce i na osobistą prośbę Pana Posła drużyna również otrzymała kaski rowerowe!!!
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy wielu fantastycznych i przede wszystkim bezpiecznych wycieczek rowerowych!

Sylwia Lodańska

Rajd rowerowy –  15.09.2018 r.

Dnia 15.09.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Suchym Dębie. Punktem docelowym trasy rajdu była miejscowość Ostrowite, w której odbył się piknik z atrakcjami i poczęstunkiem dla dzieci. Można było także wylosować atrakcyjne nagrody. Dwóch uczniów naszej szkoły wylosowało nagrody w postaci roweru biegowego oraz talonu na zakupy do sklepu elektronicznego. Wycieczka rowerowa dostarczyła wszystkim uczestnikom miłych wrażeń. W rajdzie wzięli udział: Kacper Mazepa, Rozalia Hinz, Kacper Dziedzic, Konrad Mazepa, Oliwia Wójcik, Julia Żelewska, Dominika Jeka, Weronika Łagowska, Oliwia Niemczuk, Aleksander Urban, Kuba Spenst, Adrian Ropel, Jakub Szmyt, Oskar Janusz oraz opiekun Pani Katarzyna Wójcik. Serdecznie dziękujemy.
Wojciech Kaźmierski

Wyjazd do kina Helios w Tczewie –  13.09.2018 r.

Wyjazd na mecz –  09.09.2018 r.

W niedzielę, 9 września na stadionie Energa Gdańsk rozegnany został towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy Lechią Gdańsk i Karpaty Lwów.
Nasi uczniowie, sympatycy piłki nożnej, mieli możliwość kibicowania drużynom i oglądania tego wydarzenia bezpośrednio z trybun stadionu.
Stadion Lechii usytuowany jest w gdańskiej dzielnicy Letnica, dokąd po południu wyruszyliśmy szkolnym autobusem, aby wziąć udział w festynie i w wielu atrakcjach zorganizowanych dla oczekających na piłkarskie emocje.
Przed meczem, teren wokół stadionu zmieniał się w sportowy plac zabaw, gdzie każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Były mecze na mini boisku, pojedynki na gąbkowe włócznie i zjazdy z dmuchanych zjeżdżalni. Delektowaliśmy się piękną pogodą i specjałami z food trucków, niecierpliwie oczekując na pierwszy gwizdek. Wreszcie doczekaliśmy się! Na stadionie udzieliły nam się sportowe emocje, spotęgowane jego wielkością i gromkim dopingiem kibiców. Wygrali lepsi. Drużyna gospodarzy oddała zwycięstwo gościom, a mecz zakończył się wynikiem 1:0. Brawo Karpaty Lwów! To był świetnie spędzony czas!
Anna Ślusarska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 –  03.09.2018 r.

W piękny, słoneczny dzień 03.09.2018 r. w Szkole Podstawowej w Koźlinach odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość ta została poprzedzona Mszą Świętą, pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Zdrojewskiego, w której wzięła udział  cała społeczność szkolna. Pan Dyrektor Jerzy Wiśniewski powitał przybyłą do szkoły Wójt Gminy Suchy Dąb – Panią Barbarę Kamińską, zgromadzonych rodziców, dziadków, opiekunów, uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły oraz życzył, by nowy rok szkolny był czasem owocnej pracy. Zwrócił uwagę na fakt, że to szczególny dzień dla pierwszoklasistów, którzy zaczynają naukę po rocznym przygotowaniu w oddziale przedszkolnym. W wyniku nowej reformy, po osiemnastu latach  powróciła do szkół klasa ósma. Głos zabrała  Pani Wójt, wyraziła nadzieję, że uczniowie będą osiągać wiele sukcesów przez najbliższe dziesięć miesięcy. Gratulowała 35 lecia pracy w SP w Koźlinach Panu Dyrektorowi. Taki sam jubileusz obchodzi  Pani Danuta Haydasz.  Po części artystycznej, przygotowanej przez uczennice z klas V i VII pod kierunkiem pani Sylwii Lodańskiej – uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy samych pogodnych dni i zrealizowania wszystkich postawionych celów!
Gabriela Młyńska

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego