Wrzesień 2019 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Menu główne:

Wrzesień 2019

Wydarzenia
Rajd rowerowy - 28.09.2019 r.

Dnia 28 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w rajdzie rowerowym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Suchym Dębie i Sołectwo Ostrowite. Uczestnicy rajdu pokonali na rowerach dystans około 28 kilometrów na trasie Koźliny-Suchy Dąb-Ostrowite-Skowarcz-Pszczółki-Koźliny. W miejscowości Ostrowite uczestnicy wycieczki miło spędzili czas na odpoczynku i zabawach rekreacyjnych. Był też czas na posilenie się pysznym jedzeniem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Ostrowite. Jeden z uczniów naszej szkoły miał także szczęście w losowaniu nagród, otrzymując bon do sklepu elektronicznego. Wycieczki rowerowe są świetną okazją do aktywnego spędzania wolnego czasu, ale także praktyczną lekcją poruszania się w ruchu drogowym. W rajdzie uczestniczyli Julia Żelewska, Konrad Mazepa, Alan Gostkowski, Paweł Kolberg, Adrian Ropel, Kuba Spenst, Jakub Szmyt, Kacper Kowalski, Ksawery Krefta oraz opiekunowie W. Kaźmierski i W. Miklaszewski.

Wojciech Kaźmierski

Wycieczka do Muzeum Stutthof - 26.09.2019 r.

W tym roku przypada 80-ta rocznica wybuchu II wojny światowej. Jak podaje Instytut Pamięci Narodowej podczas tej wojny zginęło około 5,8 mln obywateli polskich, w większości z rąk Niemców. „Jeśli zapomnę o Nich, Ty, Boże na Niebie, zapomnij o mnie” to cytat pochodzący z „Dziadów cz. III” Adama Mickiewicza. W tym aspekcie nie wolno nam zapomnieć o ofierze życia, jaką złożyli więźniowie obozów koncentracyjnych.
Uczniowie klas VII-VIII pojechali dnia 26.09.2019 r. do Muzeum Stutthof w Sztutowie – niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, który działał w okresie od 02.09.1939 r. do 09.05.1945 r. na obszarze 120 ha. Osadzono w nim około 110 tysięcy więźniów z 25 krajów, najwięcej Polaków, Żydów oraz Rosjan, spośród których 65 tysięcy poniosło śmierć. Razem z przewodnikiem uczniowie z uwagą i w skupieniu zwiedzili zabudowania obozu i zgromadzone tam ekspozycje muzealne, zapoznali się z jego historią oraz obejrzeli filmy dokumentalne.
W drugiej części wycieczki uczniowie pojechali do Stegny na chwilę relaksu i odpoczynku. Na piaszczystej plaży Zatoki Gdańskiej, przy pięknej słonecznej pogodzie, nie zabrakło wspólnych rozmów, spacerów, biegów, wyścigów. To było nasze pożegnanie z latem …

Jerzy Wiśniewski

Akcja "Sprzatanie Świata 2019" - 20.09.2019 r.

Wzorem lat ubiegłych 20 września 2019 r. cała społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła  w światowej akcji Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację Nasza Ziemia, brzmiało: „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”
Celem akcji było zachęcanie do  działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.
Tegoroczne obchody rozpoczęliśmy od wspólnego obejrzenia prezentacji przygotowanej przez ucznia klasy VIII Kacpra Dziedzica, a zaprezentowanej przez Rozalkę Hinz dotyczącej zupełnie nowego sposobu ponownego wykorzystania zużytych materiałów np. płyt cd, butelek plastikowych itp. Następnie odbyły się praktyczne rozgrywki między klasami we właściwym segregowaniu odpadów.  Na zakończenie uczniowie pod opieką nauczycieli  udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów.
Czynny udział w akcji dał uczniom  do zrozumienia, jak ważna dla przyszłości naszej planety jest troska o  środowisko,  konieczność segregacji oraz jakie  mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.
Sylwia Lodańska

Spotkanie z Policjantem - 20.09.2019 r.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w  piątek 20 września  2019 r. zorganizowano w szkole dla uczniów z oddziału przedszkolnego oraz klas I-III  spotkanie z dzielnicowym  Gminy Suchy Dąb  sierż. szt. Grzegorzem Kucharskim.
Pan Policjant przypomniał zasady zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,  bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, prawidłowego zachowania się na przejściach dla pieszych oraz podczas oczekiwania na autobus,  jak również  ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant  zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa,  odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe.
Sylwia Lodańska

Warsztaty z doradztwa zawodowego - 13.09.2019 r.

W piątek 13 września 2019 r. do naszej szkoły przyjechały Panie: Agnieszka Lutowska i Monika Szwejk – doradcy zawodowi z MOBILNEGO CENTRUM INFORMACJI ZAWODOWEJ Z GDAŃSKA. Poprowadziły warsztaty z udziałem uczniów najstarszych klas. W klasie VII tematem były „Moje mocne strony, zasoby”. Uczniowie pracowali w grupach. Zadaniem ich było wybrać z listy odpowiednie umiejętności, które posiadają, a następnie zastanowić się w jakim zawodzie mogą być one przydatne. Zajęcia w klasie VIII przebiegały pod hasłem „Przygotowanie do wyboru dalszego kształcenia”. Uczniowie dowiedzieli się np. o przeciwwskazaniach do wyboru niektórych zawodów. Wszyscy pracowali wytrwale i z dużym zaangażowaniem, za co zostali pochwaleni przez Panie prowadzące.
Gabriela Młyńska

„Narodowe Czytanie” - 10.09.2019 r.

W dniu 10.09.2019 nasza szkoła włączyła się w akcję „Narodowe Czytanie”, które w sobotę zainicjowała para prezydencka. W tym roku Prezydent Andrzej Duda z Małżonką zaproponowali do czytania nowele polskie. Spośród 8 lektur wybraliśmy Katarynkę Bolesława Prusa, która została odczytana na głos przez chętne dzieci w holu głównym szkoły. Dzięki temu wszystkie dzieci mogły  wsłuchać się w treść utworu. Ponadto każdy z uczniów otrzymał pamiątkową pieczątkę. Dziękuje Pani Nikoli Brzozowskiej i uczniom za zaangażowanie w akcje „Narodowe Czytanie”.

Arkadiusz Chodera

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - 03.09.2019 r.

Stało się!!! Dnia 2 września 2019 r. uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.
Po serdecznym przywitaniu przez pana dyrektora Jerzego Wiśniewskiego przybyłych  na uroczystość gości: pani Wójt Henryki Król, wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów oraz rodziców i pracowników szkoły zostali przedstawieni nowo zatrudnieni nauczyciele. Pani Magda Sierocka – nauczycielka przedszkola, podczas apelu złożyła uroczyste ślubowanie i odebrała z rąk Pani Wójt „Akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego". Pani Katarzyna Krajewska to nauczycielka matematyki. Pani Nikola Brzozowska to nauczycielka języka polskiego.
Podczas apelu uroczyście pożegnani zostali pracownicy, odchodzący na emeryturę: pani Danuta Nalińska oraz pan Zdzisław Gardziński.
Uroczystość uświetnił występ Oliwii Niemczuk i chóru szkolnego, pod kierunkiem pani Noemi Grubba-Candal oraz przedszkolaków, przygotowanych przez panią Beatę Karcz.
Wszystkim uczniom życzymy sukcesów, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.
Sylwia Lodańska

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego