Wrzesień 2020 - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Wrzesień 2020

Wydarzenia
Sprzątanie Świata - Polska 2020

Tradycyjnie już w trzecim tygodniu września uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia – „Sprzątanie Świata - Polska 2020”. Tegoroczna, 27 edycja, odbywała się pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Z tej okazji we wszystkich klasach odbyły się warsztaty ekologiczne. Uczniowie obejrzeli też film pt. „Recyklersi – Sprzątanie Świata”, który w przystępny sposób przybliżył dzieciom ideę oraz historię akcji. Na zakończenie dzieci doskonaliły praktyczne umiejętności właściwej segregacji odpadów.

Sylwia Lodańska
Morderstwo z malinami w tle, czyli Narodowe Czytanie "Balladyny" - 07.09.2020 r.

Szkoła Podstawowa im. Księdza Prałata Józefa Waląga w Koźlinach uczestniczyła w ogólnopolskiej, zainicjowanej przez parę prezydencką, akcji promującej czytelnictwo i krzewiącej polską kulturę – "Narodowe czytanie". Podczas tegorocznej edycji w murach naszej szkoły wybrzmiał fragment "Balladyny" Juliusza Słowackiego, którą z zaangażowaniem odczytało kilkoro uczniów klasy VII i VI. W rolę tytułowej Balladyny wcieliła się Karolina Karcz, kwestie jej siostry – Aliny - odczytała Kornelia Zielińska, matki – Martyna Magier, ukochanego Kirkora – Kuba Spenst, a Skierki – Igor Połajdowicz.Odczyt lektury został zwieńczony konsumpcją smacznych malin oraz wykonaniem pamiątkowych pieczęci, dokumentujących zaangażowanie uczniów naszej szkoły w tę cykliczną akcję.  
Nikola Brzozowska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 - 01.09.2020 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia, rodzica i nauczyciela. Wiąże się on z planami i wyzwaniami, którym wszyscy chcą sprostać. Tegoroczna inauguracja odbyła się w swoistej atmosferze, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na początku uroczystości został odśpiewany hymn państwowy, a uczniowie klasy V i VII zaprezentowali krótki program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Pani Nikoli Brzozowskiej. Występ uczniów zakończył wspaniałym występem nauczyciel muzyki Pan Marek Rogalski. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły – Pan Jerzy Wiśniewski, który serdecznie powitał wszystkich uczniów – w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Przedstawił nowych nauczycieli rozpoczynających pracę w szkole, zaprezentował najważniejsze procedury bezpiecznego funkcjonowania szkoły w czasie pandemii. Pan Dyrektor życzył uczniom wielu sukcesów, wzajemnej życzliwości i zaufania. Nauczycielom natomiast niegasnącego zapału, dużo cierpliwości, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z uczniami. Myśl Samuela Adalberga „Dobrym być człowiekiem to zaszczyt najpierwszy” będzie mottem podczas tegorocznej pracy w szkole i jednocześnie wskazówką dla wszystkich do działań podejmowanych w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.
Rok szkolny 2020/2021 został uroczyście rozpoczęty!!!
Sylwia Lodańska

Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści