Zerówka - Szkoła Podstawowa w Koźlinach

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur ad elit.
Morbi tincidunt libero ac ante accumsan.
Przejdź do treści

Zerówka

Dzień Dziecka

W piątek 31 maja 2019 roku z okazji Dnia Dziecka wszystkie oddziały przedszkolne pojechały do sali zabaw „Fun Day” w Tczewie. Dwie godziny zabawy na zjeżdżalniach i trampolinach mocno wymęczyło naszych milusińskich. Każde dziecko wróciło do szkoły z uśmiechem na twarzy.


Spotkanie ze strażakiem

W czwartek 30 maja 2019 roku oddziały przedszkolne odwiedził tata uczennic naszej szkoły, Pan Daniel Petryczko, który jest strażakiem. Nasz gość w interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. W trakcie spotkania dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z pracą Straży Pożarnej i zachowaniem bezpieczeństwa podczas pożaru lub wypadku. Przedszkolaki utrwaliły numery alarmowe oraz dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać Straż Pożarną.


Zajęcia otwarte

We wtorek 28 maja 2019 roku w sali gimnastycznej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców prowadzone metodą Weroniki Sherborne. Celem zajęć było wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch oraz kontakt emocjonalny i fizyczny. Rodzice nie byli tylko biernymi obserwatorami poczynań swoich pociech. Aby móc uczestniczyć w zabawach, przyszli w sportowych strojach, które dawały im swobodę ruchów. W pełni zaangażowali się w przeprowadzane zajęcie, chętnie ćwiczyli z dziećmi tworząc „tunele, mostki, naleśniki”. Na twarzach dzieci i rodziców malowało się odprężenie i zadowolenie. Dzieci i rodzice mogli uświadomić sobie, że nic nie jest w stanie zastąpić wspólnie spędzonego czasu z rodzicami i dobrej zabawy.

„Fraszka o szkole”

W piątek 24 maja 2019 roku w nagrodzono  uczestników Gminnego Konkursu Literackiego „Fraszka o szkole”. W kategorii oddziałów przedszkolnych I miejsce zajął Dawid Kuczyński. Gratulujemy! Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne nagrody.


Spotkanie z żołnierzem

W środę 22 maja 2019 roku nasz oddział odwiedził tata Kuby, który jest zawodowym żołnierzem. Pan Grzegorz Polakowski podczas rozmowy przedstawił dzieciom codzienne obowiązki żołnierza, a także niebezpieczeństwa z jakimi może spotkać się w swojej pracy.  Uświadomił dzieciom jak ważne jest dbanie o zdrowie i ruch aby utrzymać dobrą kondycję oraz zdać coroczne egzaminy sprawnościowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych, oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Przedszkolaki z zapartym tchem słuchały opowieści gościa i zadawały wiele pytań.


Akademia Dobrych Manier

 
W maju odział przedszkolny „0” brał udział w projekcie „Akademia Dobrych Manier”. Celem programu było propagowanie wśród dzieci wiadomości na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz kształtowania postaw szacunku do siebie i innych. Dzieci na nowo odkrywały, że życzliwe słowa mają magiczną moc. Mówiliśmy o dobrych manierach podczas podróży środkami transportu i w restauracji. Na koniec każde dziecko otrzymało Order Mistrza Dobrych Manier oraz książeczkę aktywności z naklejkami.

Klasowe spotkanie opłatkowe


W piątek 22 grudnia 2018 r. w naszej sali odbyło się klasowe spotkanie opłatkowe. Uroczystą atmosferę dzieci odczuwały od samego rana. Spotkanie rozpoczęło się przygotowaniem przez dzieci sali, stołów i poczęstunku. Przy dźwiękach pięknych kolęd wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do symbolicznego poczęstunku zakupionego przez naszych kochanych Rodziców. Po spotkaniu opłatkowym cała grupa udała się do sali gimnastycznej na szkolne Jasełka.

Wyjazd do sali zabaw „Honolulu” w Tczewie

W piątek 7 grudnia 2018 r. wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do  sali zabaw „Honolulu” w Tczewie. Wyjazd był wspaniałym prezentem od Mikołaja, który czekał na dzieci na miejscu, wraz z mnóstwem cudownych zabaw i atrakcji.

Mikołajki

W czwartek 6 grudnia 2018 r. przedszkolaki już od samego rana nasłuchiwały dzwonka  Mikołaja. Pomimo braku śniegu Mikołajowi udało się dotrzeć do naszej szkoły. Na tę wizytę dzieci czekały wyjątkowo niecierpliwie. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek, które specjalnie dla niego zawczasu przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze, a na koniec grzeczne przedszkolaki otrzymały kalendarze adwentowe i zaproszenie na mikołajkową zabawę do sali zabaw „Honolulu” w Tczewie.

Wyjazd do kina na film pt. „Kacper i Emma w teatrze”


We wtorek 13 listopada 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego „0” wybrały się do Kina Helios w Tczewie na film pt. „Kacper i Emma w teatrze”. Przed seansem dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez animatora, który poprzez zabawę i konkursy wprowadził małych widzów w tematykę filmu. Bohaterowie filmu odkryli przed widzami tajniki pracy w teatrze i zachęcili dzieci do rozwijania swoich pasji.


Szkoła Podstawowa w Koźlinach, Koźliny 50, 83 - 022 Suchy Dąb, tel./fax 692 70 88, e-mail spkozliny@op.pl
Wróć do spisu treści